Ana sayfa Haber Asus ve MSI 2020 satışlarında büyüme kaydetti

Asus ve MSI 2020 satışlarında büyüme kaydetti

Asus ve MSI, 2020'de dizüstü oyun bilgisayar satışlarında büyüme kaydetti.

0

Asustek Computer (ASUS) ve Micro Star International (MSI), 2020’de oyun dizüstü bilgisayar teklifleri için güçlü satışlar gördü. Dizüstü bilgisayar üreticileri, bu süre zarfında yüksek kaliteli oyun dizüstü bilgisayarlarının rekor düzeyde yüksek sevkiyatlarını gördü.

SADECE MSI VE ASUS DİZÜSTÜ PC’LERİ İÇİN YÜZDE 20 ARTIŞ

Bir DigiTimes raporuna göre, her iki şirkete de yakın endüstri kaynakları geçen yıl oyun dizüstü bilgisayarları için beklenenden daha güçlü talep gördü. Kaynaklara göre, her iki firmanın da 2019’a kıyasla sevkiyatlarda en az yüzde 20 artış gördüğü tahmin ediliyor. Bu aynı zamanda, her iki şirketin de sevkiyatlarının 200 milyon birimi aştığı ilk kez oldu. Bu yılın ikinci yarısına da taşınması beklenen ivmenin, Koronavirüs salgını tarafından desteklendiği söyleniyor.

Apple MacBook Pro 2021’in Touch Bar olmadan geliyor

CORONAVIRUS NEDENİYLE PC VE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR SATIŞI ARTTI

Bilgi sahibi olmayanlar için, evden ve uzaktan çalışma koşullarından gelen işin artan popülaritesi nedeniyle, viral corona virüs salgınına rağmen PC ve dizüstü bilgisayar sevkiyatları büyüme gördü. Pandemi, oyun dizüstü bilgisayar pazarında rekabette de artışa neden oldu. Bu yılın ilk yarısının, özellikle dizüstü bilgisayarlar ve yeni dizüstü bilgisayarlar için NVIDIA’nın RTX 30 serisi GPU’larının piyasaya sürülmesiyle birlikte performansta da bir artış olması bekleniyor. Diğer bir deyişle, 2021’in ilk çeyreği piyasanın en güçlü performansı görmesini sağlayabilir.

2019’A GÖRE MSI VE ASUS SATIŞLARI YÜZDE 30-40 ARASI ARTTI

Sadece evden çalışmanın yanı sıra, tüm masaüstü oyun pazarı da popülerlikte ani bir artış gördü. Rekabetçi e-spor unvanları, dünya genelinde uygulanan kilitlemeler sırasında oyun makinelerinin çok daha popüler hale gelmesine de yol açtı. Hem MSI hem de Asus’un 899 ABD Doları’nın üzerinde piyasa segmentlerinde 1,4 milyonun üzerinde satış yaptığı tahmin ediliyor. Bu, 2019’a kıyasla sevkiyatlarda yüzde 30 ila 40’lık bir artışa işaret ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here