Ana sayfa Ürün İnceleme Asus ProArt Display PA32UCX-PK

Asus ProArt Display PA32UCX-PK

0

Asus’un 32 inçlik 4K çözünürlük sunan en yeni monitörü ProArt Display PA32UCX-PK, inceleme konuğumuzdu. Sofistike tasarımı ile öne çıkan modelde ‘profesyonellerin ihtiyaç duyduğu ‘yoğun inovasyon’ ön planda. Film prodüksiyonu, 3D tasarım ve dijital fotoğrafçılık gibi çeşitli profesyonel ve uzmanlık gerektiren alanlarda çalışan yaratıcı kullanıcılar için özel olarak tasarlanan modelin Off-Axis Contrast Optimization (OCO – Eksen Dışı Kontrast) özelliği öne çıkıyor.

Birden fazla içerik oluşturucunun aynı ekranda birlikte çalıştığı senaryolarda herkesin aynı renk ve kontrast seviyesini görmesi gerekir. Çoğu mini LED monitör, geniş açıdan izlendiğinde renk doğruluğu sorunları yaşatıyor. ProArt PA32UCX-PK’deki Off-Axis Contrast Optimization (OCO – Eksen Dışı Kontrast) teknolojisi, ışık iletimini kontrol eden bir katmanla bu sorunu çözüyor. OCO teknolojisi ışık sızıntısı efektini yüzde 80 azaltıyor ve ekrana geniş açıdan bakıldığında koyu renkler için kontrast oranını da tam 7 kat artırıyor. Dolayısıyla OCO teknolojisi sayesinde ekrandaki görüntülerin herkes tarafından doğru şekilde görülmesi sağlanıyor.

ProArt PA32UCX-PK 4K monitör, detay seviyesini artırmak için fiziksel olarak yüzde 50 daha küçük boyutlara sahip mini LED’lere sahip. Arkadan aydınlatmalı mini LED teknolojisi sayesinde daha yüksek parlaklık, derin koyuluk ve daha gerçekçi renkler sunuluyor.

Modelin ön plandaki bir diğer özelliği de sahip olduğu ASUS Smart HDR Teknolojisi. Birden fazla HDR biçimini ve PQ eğrisini destekleyen monitör, içerik üreticilerin özel ihtiyaçlarına karşılık veriyor. Dolby Vision HDR desteği de sunan 4K monitör, son derece canlı, kaliteli, parlak görüntüler, yüksek kontrast oranlı renk ve ayrıntılarla eğlence deneyimini ideal hale getiriyor.

HDR10 desteğinin yanı sıra PQ Hard Clip, PQ Optimized ve PQ Basic gibi birden çok PQ eğrisini destekleyen model, içerik üreticilerin ihtiyaçlarını eksiksiz şekilde karşılıyor. Ek olarak mevcut video yayın hizmetleri ve sayısı giderek artan HDR oyunlarıyla da uyumlu çalışıyor.

ProArt Display PA32UCX-PK, 1200 cd/m2 maksimum parlaklıkla gerçek 10 bit renk derinliği sağlıyor. Sinema standardı olan DCI-P3 renk gamına destek veren quantum-dot teknolojisi ise çok daha gerçekçi renkler elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca %99 DCI-P3, %99,5 Adobe RGB, %89 Rec. 2020, %100 sRGB ve Rec. 709 renk gamlarını sunuyor. Profesyonel düzeyde renk performansı sergileyen çarpıcı model, üst seviye video düzenleme ve post prodüksiyona da uygun.

Monitör, sRGB ve Adobe RGB renk alanlarında Delta-E < 1 renk doğruluğu değeri elde edilerek önceden kalibre edilmiş. Görüntülerin ekrana doğru yansıtıldığından emin olmak için gelişmiş gri ölçek teknolojisine de yer verildiği görülüyor. Ayrıca, ekranın farklı bölümlerindeki parlaklık ve renk değişimlerini önleyen %95 homojenlik telafisi teknolojisi de beğenimizi kazandı.

Kutu içeriğinde dahili kalibrayon cihazı bulunan modeldeki ASUS ProArt yazılımı, önde gelen markaların kalibrasyon cihazları ve profesyonel kalibrasyon yazılımlarını destekliyor. Kullanıcılara optimum renk doğruluğu elde etmek için gelişmiş ayar yapma olanağı da sunuluyor. Son olarak renk ayarlarını monitörlerdeki entegre devre yongasına kaydederek farklı cihazlarda aynı renk ayarlarını kullanmak da mümkün.

Artılar

  • Sofistike tasarım
  • Renk performansı ve verimlilik
  • Off-Axis Contrast Optimization özelliği
  • Dahili kalibrayon cihazı ile geliyor
  • 5 yıl garanti desteği

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here