Ana sayfa Araba Aston Martin, fiyatı dudak uçuklatan yarış simülatörünü duyurdu

Aston Martin, fiyatı dudak uçuklatan yarış simülatörünü duyurdu

Lüks otomobilleriyle bilinen İngiliz firması Aston Martin, kendi sektörünün dışına çıkarak yarış oyunu sevenler için çok özel bir ürün hazırlamaya başladı. Şirket, ultra lüks ve gerçekçi bir yarış simülatörü üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Sınırlı sayıda üretilmesi planlanan Aston Martin yarış simülatörünün 74.000 dolar yani yaklaşık 550 bin TL fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

0

İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin, yarış oyunu tutkunlarını kalbinden vuracak bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Lüks ve pahalı spor otomobilleriyle bilinen şirket, en az arabaları kadar şatafatlı bir yarış simülatörü üreteceklerini duyurdu. Yapılan duyuruda, şu an fikir aşamasında olan simülatörün tasarım görsellerine yer verildi.

Aston Martin şıklığı

Paylaşılan görüntlüerde, ARM-C01 tarafından tasarlanan simülatörün en az bir Aston Martin kadar şık ve kaliteli çizgilere sahip olduğu görülüyor. Aston Martin yarış ızgarasının da yer aldığı özel karbon fiber bir gövdeden oluşan simülatörün içinde ise Aston Martin Valkyrie’nin koltuklarına benzer bir sürüş pozisyonu bulunuyor.

Simülatörü, Curv Racing Simulators firmasıyla birlikte üretmeyi planlayan Aston Martin, bu özel ürün için “Bu bir araba olmasa da biz simülatörü yaparken arabalardan ilham aldık” ifadelerini kullandı.

Sınırlı sayıda üretim, özel fiyat

Aston Martin yarış simülatörü, henüz tasarım aşamasındayken bile binlerce kişinin hayallerini süsleyecek olsa da, ne yazık ki yalnızca çok dar bir kesim bu özel ürüne sahip olabilecek. Yalnızca 150 adet üretilmesi planlanan simülatörün, lüks bir otomobil fiyatı olan 74 bin dolar yani yaklaşık 550 bin Türk Lirası fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here