Ana sayfa Haber Apple’ın sonu Nokia gibi mi olacak?

Apple’ın sonu Nokia gibi mi olacak?

3

Apple için uzunca bir süredir işler iyi gitmiyor. iPhone X serisi ile başlayan ve giderek azalan iPhone satış rakamları, geçtiğimiz yıl da Apple’a istediğini veremedi.

Steve Jobs’un vefatından sonra yeni bir inovasyon çıkaramayan ve fiyatlarını daha da yüksek karlar kazanmak için oldukça yükselten Apple için darbeler ardı ardına geldi. Düşen telefon satışlarının yanında geçtiğimiz aylarda şirket, borsada da oldukça büyük bir düşüş yaşadı. Bunun sonrasında ise şirket kar beklentilerini düşürdüğünü açıkladı. Daha sonra ise Tim Cook tarafından, Apple’a işe alımların azaltılması talimatı verildi.

Çinli telefon üreticilerinden de bir darbe yiyen Apple, Samsung’tan sonra gelen ikinciliğini meşhur Huawei firmasına kaptırdı ve listede bir sıra gerileyerek üçüncü sıraya düştü.

Yanlış fiyat politikaları izleyen Amerikalı şirketin ürünlerinin, artık eskisi kadar büyük bir ilgi görmediği gerçek. Tüketiciler artık çok daha uygun fiyatlara kaliteli ürünler sunan Çinli üreticilerin telefonlarına ilgi gösteriyor. Nokia’da eskiden zirvede 1 numara olan bir şirketti, yalnız bugün için bulunduğu durum ortada. Apple’ın gidişatı hakkında sizin düşünceleriniz neler?

3 YORUMLAR

  1. daha beter olsun inasllah 16,000 tl ye telefon mu olur. Kendisi satamadığı gibi birde piyasayı yükseltti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here