Ana sayfa Haber Apple yeni çipini kullanmaya başlıyor!

Apple yeni çipini kullanmaya başlıyor!

0

Birkaç hafta önce kendi silikon çipini geliştirmeye başlayacağını açıklayan Apple’ın bu projeyi en yakın zamanda MacBook Pro’larda kullanacağını öğrendik. 

TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, Cuma günkü bir araştırma notunda, 13.3 inçlik yeni Macbook Pro’da Apple’ın orijinal silikon yongalarının kullanacağını söyledi. Kuo’nun MacRumors tarafından tespit edilen notuna göre, muhtemelen 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında lansman için birkaç ay içinde üretime girecek. Yeni yongaların yanı sıra, en yeni Macbook Pro modeline çok benzeyecek.

Ayrıca, Kuo, 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında aynı çipli yeni bir Macbook Air de öngörüyor. Ve 2021’in son sürümleri için mini LED ekranlı yeni 16 inç ve 14.1 inç Macbook Pro’ları da tahminleri arasında yer alıyor.

Apple’ın yeni dizüstü bilgisayar piyasaya sürmesi zaten şaşırtıcı değil. Önemli olan, yeni geliştirilen çiplerinin kullanılacak olması. Ayrıca aynı anda hem Intel yongalı hem de Apple yongalı iki farklı MacBook Pro’yu aynı anda piyasada görebiliriz. 

Apple, yeni özel silikon yongalarının, diğer performans geliştirmelerinin yanı sıra daha verimli güç tüketimi nedeniyle daha iyi pil ömrü sağlayacağını iddia ediyor.

Tabi ki fiyatlar konusunda hiçbir bilgimiz yok. Ama merak etmeyin, ilk duyduğumuzda sizinle paylaşacağız. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here