Ana sayfa Donanım Apple, Uzaktan Kablosuz Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Apple, Uzaktan Kablosuz Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

0

Apple, son bilgilere göre hala AirPower benzeri bir kablosuz şarj cihazı üzerinde çalışıyor. Bunun yanında şirketin, telefonun uzak mesafeden şarj olmasını sağlayacak bir teknoloji üzerinde de çalıştığı söylentiler arasında. İşte detaylar!

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre, şirket hala başarısız olan AirPower türünde bir kablosuz şarj cihazı üzerinde çalışıyor. Gurman haberinde, Apple’ın birden fazla cihazı şarj edecek bir aleti ‘hala keşfettiğini’ yazıyor. Bu cihaz başarılı olursa kullanıcılar iPhone ve AirPods gibi cihazlarını aynı anda tek bir cihazla şarj edecekler.


Benzer İçerik: Apple AirTag Hamlesinin Arka Planı 


Apple, AirPower benzeri bir cihazla gelebilir

AirPower’ın başarısız olma sebebi, Apple‘ın mühendislerinin cihazı etkileyen birden fazla hatayı çözememiş olmasıydı. Aynı zamanda cihazın aşırı ısınma problemi de mevcuttu. 2020 yılında şirket, bunun yerine iPhone 12 ile birlikte MagSafe adında bir cihazla karşımıza geldi. Manyetik kablosuz şarj cihazı, AirPower’ın yerine geçti.

Apple kablosuz şarj teknolojilerini araştırıyor
Apple kablosuz şarj teknolojilerini araştırıyor

AirPower iptal olduğundan beri Apple’ın hala böyle bir cihaz üzerinde çalıştığı söylentileri vardı. Fakat bunların hepsi çok belirsiz ve net olmayan söylentilerdi. Gurman’ın haberi bu konuda şimdiye kadar duyduğumuz en güvenilir bilgileri içeriyor. Böylece, Apple’ın hala birden fazla cihazı şarj edecek bir kablosuz şarj pediyle gelmesini bekleyebiliriz.

Apple uzaktan şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor

Ancak bu kablosuz cihazlar bildiğiniz gibi yine bir yere bağlanmak zorunda. Bu cihazları kullanmak için cihazı bir güç kaynağına bağlamanız gerekiyor. Ayrıca şarj edeceğiniz cihazı da üzerine koymanız gerekiyor. Bu bir tür kolaylık sağlasa da hala biraz kısıtlayıcı olmaktan kaçamıyor.

Raporlara göre Apple’ın bu cihazları da aşmak istediğini öğreniyoruz. Şirket, bu cihazları da kullanmadan, telefonu bir yere koymaya gerek kalmadan şarj etmenin yolları üzerinde çalışıyor. Tabii ki bunlar hala bir söylenti. Fakat önümüzdeki yıllarda Apple’dan böyle bir hamle görme ihtimalimiz var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here