Ana sayfa Haber Apple M1 yonga seti Antutu puanı ortaya çıktı

Apple M1 yonga seti Antutu puanı ortaya çıktı

Son zamanlarda Apple M1, AnTuTu Benchmark'tan çok sayıda puan buldu. İlginç bir şekilde, iOS uygulamalarını çalıştırırken, MacBook Air ve iPad Pro olarak gizlendi. Sistem iOS 14.2 olarak tanımlandı.

0

Yeni Apple M1 yonga setinden güç alan MacBook Air, AnTuTu v8’de 1 milyondan fazla puan aldı. Test için iOS uygulaması kullanıldı (macOS Big Sur, iOS uygulamalarını M1’de yerel olarak çalıştırabilir). İlginç bir şekilde Air, test sırasında iOS 14.2 ile bir iPad Pro gibi davrandı.

Ancak, iPad Pro ve A12Z yonga setinden çok daha hızlıdır. CPU %50 daha yüksek bir puan verdi. GPU %45 daha yüksek, dizüstü bilgisayarda da daha hızlı bellek bulunuyor. A12Z, iPhone XS’de bulunan A12’ye kıyasla güçlendirildi. Eski nesil çekirdeklere sahip 7nm’lik bir çip olsa da, M1 ortaya çıkmadan önce en iyi performans gösteren Apple çipiydi. Evet, iPhone 12’deki A14’ten bile daha hızlıydı.

iPhone 12 mini düşürme testi! Seramik kalkan yok edilemez görünüyor

APPLE M1 İLE A14 AYNI MİMARİYİ KULLANIYOR

iPhone 12 serisine güç sağlayan Apple A14, daha küçük pillere ve daha küçük gövdeye sahip cihazlar için yapılandırıldığı için güç kullanımını sınırlandırdığından ötürü geride kalıyor. Yine de, A14 ve M1 aynı 5 nm kumaştan kesiliyor ve aynı mimariyi kullanıyor.

Ancak iPhone yonga setinin, Mac yonga setindeki 4 + 4’e kıyasla işlemcisi için 2 + 4 yapılandırması var. Ayrıca A14 GPU, M1’in yalnızca yarısına sahiptir. İki çip arasındaki farkı vurgulamak için, M1’in CPU’su% 78 ve GPU, iPhone 12 Pro’nun içindekinden 2,5 kat daha hızlıdır. M1’in daha yüksek saat hızlarında çalıştığını unutmayın.

Bir bakıma A12Z, A12’nin M versiyonu gibidir. 2 + 4 yerine 4 + 4 CPU’ya sahiptir. GPU çekirdeklerini ikiye katlar. Merak ediyoruz… Yeni nesil iPad Pro, M1’i veya A14Z yonga setini kullanacak mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here