Ana sayfa Haber Apple, Kendi Kendine Sürüş Teknolojisini Geliştirebilecek mi?

Apple, Kendi Kendine Sürüş Teknolojisini Geliştirebilecek mi?

0

Apple’ın kendi kendini süren araba programı ile en sık ilişkilendirilen kelimelerden biri “gizli”dir. Rakiplerinin çoğundan farklı olarak Apple, Kaliforniya’da test ettiği kendi kendini süren otomobillerle ilgili sinir bozucu bir şekilde sıkıştı.

Apple, kendi kendine sürüş sistemlerine duyduğu ilgiyi; geniş, Dünya açısından tasarruf sağlayan terimlerle anlatıyor. Ancak projeyi çevreleyen her önemli ayrıntıya dikkat çekiyor.

Apple, Bu Projeyi Son Derece Gizli Tutacak

Apple tarafından yürütülen proje, politik duruma da bağlıydı. Obama yönetimi; kendi kendini süren otomobilleri test eden şirketlerden gönüllü güvenlik raporları talep eden ilk kişiydi. Trump yönetimi; zorunlu olarak yenilikçiliği engelleyebileceği şeklinde yorumlanabilecek her şeyi savunarak, kuralları daha da gevşetti.

Apple’ın Proje Titan’ı, kuruluşundan bu yana neredeyse aktifti. Bir amaca yönelik kendi kendini süren bir araba geliştirmek amacıyla başladığı bildirildikten sonra, planların daha sonra, sadece donanım sağlamak olduğu açıklandı.

Apple’ın test programı hakkında bilinenlerin çoğu; medya sızıntılarından, mahkeme belgelerinden ve California’nın kötü niyetli ayrılma raporları gibi zorunlu durum düzeyinde açıklamalardan geliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here