Ana sayfa Haber Apple iPhone Cihazlarda WhatsApp Kullanımı İçin Açıklama Yaptı

Apple iPhone Cihazlarda WhatsApp Kullanımı İçin Açıklama Yaptı

0
Apple iPhone cihazlarda WhatsApp

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple, iPhone cihazlarda WhatsApp kullanımı için önemli bazı açıklamalarda bulundu. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Eski model akıllı telefonlar her zaman için WhatsApp konusunda kafa karışıklığına neden oldu. Bazıları WhatsApp çalıştırmayacak yorumları yaparken kimileri ise bunun tam tersini düşünüyordu. Apple iPhone kullanıcıları bu kafa karışıklığını yeni yapılan açıklama ile geride bıraktı.

Gelen son detaylara göre, 1 Ocak 2021 itibarıyla iOS 9 desteği WhatsApp açısından devam edecek. Böylece şirket tüm kafa karışıklığını bir kenara bırakmış olacak.

Apple iPhone cihazlarda WhatsApp kullanımı hiçbir zorluk çıkarmayacak

Apple tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, iOS 8 ve altı sürümler için bile WhatsApp desteği verilmeye devam edileceği söyleniyordu. Apple genellikle iPhone kullanıcılarını yüzüstü bırakmamasıyla biliniyor. Şirket çoğu kez kullanıcılarına sahip çıktı.

Apple iPhone cihazlarda WhatsApp

Her alanda güçlü bir marka olmayı başaran Apple şirketinin kendi kullanıcıları ile önemli bir bağı var. Neredeyse her ay güncellenen iOS işletim sistemi bunun en önemli kanıtlarından bir tanesi.

WhatsApp ile ilgili yapılan paylaşımlara bakıldığında da başka bir destek noktası görülüyor. Şirketin Android işletim sisteminin tam tersine kendi platformlarında WhatsApp desteğini önemli ölçüde devam ettireceği ifade ediliyor. Bazı kullanıcılar sırf WhatsApp desteği kaybolacak diye yeni iPhone cihazlar almayı bile düşünüyordu.

Peki siz iPhone model akıllı telefonlarda WhatsApp desteğinin devam etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here