Ana sayfa Haber Apple iPhone 12 Mini telefonunu duyurdu! İşte fiyatı…

Apple iPhone 12 Mini telefonunu duyurdu! İşte fiyatı…

Apple, High Speed etkinliğinde yeni iPhone 12 modellerini tanıttı. Bu modellerden birisi olan iPhone 12 mini, gelişmiş bir çift kamera sistemi olan A14 Bionic ve Ceramic Shield ön kapaklı bir Super Retina XDR ekran gibi yenilikçi özelliklerle dolu güzel ve yeni bir tasarım sunuyor.

0
iPhone 12 kullanıcıların elinde

Apple bugün, dünyanın en iyi akıllı telefonu için yeni bir çağın başlangıcı olan 5G teknolojisine sahip iPhone 12 Mini akıllı telefonunu tanıttı. Yeni tasarlanan iPhone 12 modelleri, daha parlak, daha sürükleyici bir izleme deneyimi sunuyor. Ayrıca uçtan uca geniş Super Retina XDR ekranlara sahip. iPhone’da dayanıklılıkta şimdiye kadarki en büyük sıçramayı sağlayan yeni bir seramik kalkan ön kapağa sahiptir. Bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan Apple tasarımı A14 Bionic, iPhone 12’deki her deneyime güç veriyor.

Gelişmiş bir çift kamera sistemi ile birleştiğinde, anlamlı yeni hesaplamalı fotoğrafçılık özellikleri ve bir akıllı telefonda en yüksek kalitede video sunuyor. iPhone 12 modelleri ayrıca, yüksek güçlü kablosuz şarj ve iPhone’a kolayca takılan yepyeni bir aksesuar ekosistemi sunan MagSafe’i de sunar.

APPLE IPHONE 12’Yİ TANITTI! İŞTE FİYATI

iPhone 12 Mini Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 12 mini mavi, yeşil, siyah, beyaz ve kırmızı dahil olmak üzere beş güzel alüminyum kaplamayla satışa sunulacak. iPhone 12 mini için ön siparişler 6 Kasım Cuma gününden itibaren ön siparişe ve 13 Kasım Cuma gününden itibaren mağazalarda satışa sunulacak. Yeni iPhone 12 mini’nin fiyatı 699 dolar (5.537 TL + vergiler) etiketine sahip.

Apple’ın Dünya Çapında Pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Greg Joswiak, “5G’nin gelişi iPhone için yeni bir çağın başlangıcını işaret ediyor. Bu etkileyici yeni özellikleri iPhone 12 ve iPhone 12 mini ile müşterilerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz. İnanılmaz hesaplamalı fotoğrafçılık gelişmeleri, Super Retina XDR ekranlar ve yeni Ceramic Shield ön kapakla iPhone tarihindeki en büyük dayanıklılık atılımı sunmak için sınırları bir kez daha zorluyoruz. İki harika boyutta sunulan iPhone 12 ve iPhone 12 mini, dayanıklı olduğu kadar güzel de yeni bir form faktöründe tasarımı yeni bir düzeye taşıyor. Müşterilerin yaşam tarzlarına uyacak mükemmel iPhone’u bulmalarını her zamankinden daha kolay hale getiriyor.” dedi.

iPhone’da Çığır Açan Bir 5G Deneyimi

iPhone 12 mini, dünya çapında donanım ve birinci sınıf yazılımın kusursuz entegrasyonu ile tasarlanmış. Ayrıca küresel ölçekte gelişmiş bir 5G deneyimi sunar. iPhone’da 5G daha hızlı indirme ve yüklemeler, daha yüksek kaliteli video akışı deneyimi sunuyor. Ayrıca daha duyarlı oyun oynama, uygulamalarda gerçek zamanlı etkileşim, yüksek tanımlı FaceTime görüşmeleri elde edebilirsiniz. Müşteriler ayrıca güvenli ve hızlı bir bağlantının keyfini çıkararak halka açık Wi-Fi bağlantı noktalarına bağlanma ihtiyacını azaltacak.

Herhangi bir akıllı telefondaki en fazla 5G bandına sahip olan iPhone 12 modelleri, dünya çapında en geniş 5G kapsama alanını sunar. ABD’deki modeller, 5G’nin daha yüksek frekanslı versiyonu olan milimetre dalgayı destekliyor. iPhone 12 modelleri ayrıca 5G ihtiyaçlarını akıllı bir şekilde değerlendirerek. Veri kullanımını, hızı ve gücü gerçek zamanlı olarak dengeleyerek pil ömrünü uzatan ‘Akıllı Veri’ moduna sahiptir.

YENİ IPHONE’LARDA KUTU KÜÇÜLDÜ! KULAKLIK VE ADAPTÖR OLMAYACAK

A14 Bionic: İnovasyon ve Performansta Tartışmasız Liderlik

Rakiplerin önündeki nesiller, A14 Bionic, akıllı telefon endüstrisindeki 5 nanometre işlemi üzerine inşa edilen ilk çiptir. Her zamankinden daha hızlı ve daha verimli olan A14 Bionic, en hızlı rakip akıllı telefon çiplerine kıyasla yüzde 50’ye varan oranlarda en hızlı CPU ve GPU’ya sahiptir. Bu da konsol kalitesinde oyun deneyimleri, güçlü hesaplamalı fotoğrafçılık ve daha fazlasını mümkün kılıyor. Ayrıca mükemmel pil ömrü sağlar. Makine öğreniminin (ML) sınırlarını zorlayan A14 Bionic, saniyede 11 trilyon işlemi tamamlayabilen ve en yoğun makine öğrenimi modellerinde bile gelişmiş performans sağlar. Performansta yüzde 80 artış için 16 çekirdekli bir Neural Engine’e sahiptir.

Dayanıklı Tasarım ve Etkileyici Ekran

5.4 inç iPhone 12 mini’nin yükseltilmiş yeni tasarımı, dayanıklı olduğu kadar güzel de. iPhone 12 mini, paketlenmek üzere yeniden tasarlanmış, dünyanın en küçük, en ince ve en hafif 5G akıllı telefonu. Her iki model de havacılık sınıfı alüminyum muhafaza ile şık ve yeni bir düz kenarlı tasarıma sahiptir. Cam matris içinde nano-seramik kristalleri büyüten yeni bir yüksek sıcaklıkta kristalizasyon adımı eklenmiş. Dahası camın ötesine geçen seramik kalkan ön kapak ile birleştirilmiştir.

iPhone 12 mini, sektör lideri renk doğruluğu için sistem genelinde renk yönetimine sahiptir. Ayrıca kenarlara kadar uzanan tam ekran Super Retina XDR ekranları bulunuyor. Her iki model de gerçek siyahlar için 2 milyona 1 kontrast oranına sahip. Ayrıca yüksek tanımlı videolar için sürükleyici bir HDR görüntüleme deneyimi sunuyor. Daha ayrıntılı fotoğraflar ve iPhone 11’in neredeyse iki katı parlaklık sunuyor.

iPhone 12 mini, 30 dakika ve 6 metreye kadar su geçirmezlik için sektör lideri IP68 derecesine sahiptir. Kahve ve soda dahil günlük sıvı dökülmelerine karşı korunur.

Yeni Gelişmiş Çift Kamera Sistemi

iPhone 12 mini, A14 Bionic tarafından sağlanan güçlü hesaplamalı fotoğrafçılık özellikleri ve yeni bir çift kamera sistemi sunuyor. Mükemmel fotoğrafı veya videoyu sezgisel olarak yakalamayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Bu gelişmiş kamera sisteminde Ultra Geniş kamera ve on / 1.6 diyafram açıklığına sahip yeni bir geniş kamera bulunuyor. iPhone’da şimdiye kadarki en hızlısı, daha da şaşırtıcı düşük ışıkta fotoğraflar ve videolar için yüzde 27 daha fazla ışık sağlıyor.

Hesaplamalı fotoğrafçılık, Gece modu ve artık tüm kameralarda (TrueDepth, Geniş ve Ultra Geniş) daha hızlı performans gösteren Deep Fusion ile geliyor. Bu da iPhone 12 modellerinde her ortamda iyileştirilmiş fotoğraflar için bir sonraki seviyeye taşınıyor. Müşteriler, Gece modu ile düşük ışıkta çekilen fotoğraflar için daha parlak resimler ve daha iyi kontrast alıyor. Deep Fusion fotoğraflarında daha fazla doku ve daha az gürültü deneyimi yaşayacaklar. Smart HDR 3, dikkat çekici derecede doğal görünümlü görüntüler için bir fotoğrafın beyaz dengesini ayarlıyor. Ayrıca kontrastını, dokusunu ve doygunluğunu akıllıca ayarlamak için ML kullanır.

MagSafe ile Yenilikçi Aksesuarlar

MagSafe daha iyi, daha verimli bir deneyim için kablosuz şarjı iyileştirir. iPhone 12 modellerini güzel bir şekilde tamamlayan, takılması kolay aksesuarlardan oluşan bir ekosistem sunar. MagSafe, iPhone’a kablosuz şarj bobini etrafında bir dizi mıknatıs içeren benzersiz bir deneyim sunar. Her seferinde iPhone’a mükemmel şekilde bağlanan hizalama ve verimlilik için optimize edilmiştir. MagSafe şarj cihazları verimli bir şekilde 15 W’a kadar güç sağlarken, mevcut Qi özellikli cihazları barındırmaya devam eder. Şarj çözümleri, iPhone ve Apple Watch ile kullanım için MagSafe Şarj Cihazı ve MagSafe Duo şarj cihazının yanı sıra iPhone’un arkasına kolayca takılan yeni silikon, deri ve şeffaf kılıfları ve bir deri cüzdanı içerir. Müşteriler ayrıca üçüncü taraf üreticilerden yenilikçi MagSafe aksesuarları bekleyebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here