Ana sayfa Donanım Apple Cihazlarını Kasıtlı Bozuyor İddiaları Ortalığı Karıştırdı

Apple Cihazlarını Kasıtlı Bozuyor İddiaları Ortalığı Karıştırdı

0
Apple cihazlarını kasıtlı bozuyor
NOVA BANA, SLOVAKIA - NOV 28, 2017: A hand holding a new Apple iPhone X smartphone.

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesi olarak bilinen Apple, cihazlarını kasıtlı bozuyor iddiaları ortalığı çok fena karıştırdı.Hadi gelin olayın perde arkasına birlikte bakalım.

Küresel olarak en çok eleştirilen firmaların başında gelen Apple, yine hedef tahtasına oturtuldu. Environmental Audit Committee tarafından yapılan soruşturma akıllarda ciddi soru işaretleri bıraktı. Onlara göre Apple, kendi cihazlarını bilerek bozmaya çalışıyor.

Aslında bu iddia ilk değil. Kısa bir süre önce yine şirket hakkında benzer suçlamalar yapılmıştı. Tüm bunlardan sıyrılmaya çalışan Apple için böyle bir aklanma hiç kolay olmayacak diyebiliriz.

Apple cihazlarını kasıtlı bozuyor söylentileri cezaya neden olabilir

Birleşik Krallık’taki parlamenterler tarafından hazırlanan bir rapora göre, özellikle batarya konusunda Apple’ın planlı eskitme yöntemi kullandığı söylendi. Bu durum şirketin satış rakamlarına olumlu etki ediyor.

Apple cihazlarını kasıtlı bozuyor

Dilerseniz planlı eskitmeden biraz bahsedelim. Herhangi bir ürünün yeniden alınması için o ürün düzenli olarak eskitilir. Bu sayede şirket aynı veya benzer cihazlardan çok daha fazla satış imkanı bulur. Özellikle de ampullerde planlı eskitmenin çok fazla kullanıldığı ifade ediliyor.

İngiliz Parlementosu, “Apple’ın kaynakları ve hepimizin paylaştığı gezegeni koruma çabalarını yansıtmayan Çevre Denetim Komitesi raporu karşısında şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık.” ifadeleri ile durumu açıkladı. Henüz Apple cephesinden konuyla alakalı açıklama yapılmadı. Şirketin kendisini bu konuda nasıl savunacağı ise büyük merak konusu.

Sizce gerçekten de Apple kendi cihazlarını kasıtlı olarak mı bozuyor? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here