Ana sayfa Makale Apple AirPods Alternatifi Kulaklıklar

Apple AirPods Alternatifi Kulaklıklar

Çok popüler olduğunu biliyoruz ama emin olun en az onun kadar yetenekli kablosuz kulakiçi kulaklıklar da var. Özetle Apple AirPods ile sınırlı kalmayın!

0

Günlük hayatta oldukça sık rastladığımız kulaklıklardan biri kuşkusuz Apple’ın AirPods’u. Hem Radikal tasarımıyla hem de ultra hafif ve kompakt yapısıyla pek çok kişinin öncelikli tercihi olan bu kulaklıklar piyasada resmen yeni bir devrin başlangıcı oldu. Ufak boyutlarına rağmen oldukça başarılı bir ses deneyimi ve performans sunan Airpods aynı zamanda Apple’ın minimalist tasarımı anlayışıyla yoğrulmuş oldukça şık ve zamansız bir model.

Kablosuz kulaklık tasarımının en güzel örneklerinden biri olan AirPods, şarj kutusundan çıkardığınız an açılıp otomatik olarak Apple cihazlarınızla bağlantı kurabiliyor. Kulaklıkların her birinin üzerinde bulunan bir çift optik sensör yardımıyla AirPods kulağınıza takılı olup olmadığını algılayabiliyor ve duruma göre çeşitli fonksiyonlarını otomatik olarak yönetebiliyor. Oldukça kısa bir süre içinde şarj olabilen kulaklıklar toplamda 24 saatten uzun bir dinleme süresi sunuyor. Oldukça inovatif ve yetenekli olduğuna şüphe yok, ancak en az onun kadar iyi modeller de var. İşte bu konuda en iyi AirPods alternatiflerini bir araya getirdik.

Bose SoundSport Free

Bose SoundSport Free kablosuz kulaklıklar en ideal AirPods alternatiflerinden. Hafif yapısı ve kulağa tam oturması itibarıyla Bose SoundSport’u kullanırken herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmıyorsunuz. Turuncu, siyah gibi pek çok renk seçeneği bulunan Bose kulaklıkların özellikle Midnight Blue rengi harika görünüyor. Ürün, kesinlikle rahatlığı ve şık renk seçenekleri ile dikkat çekici. Net ve güçlü sesi elde edebildiğiniz modelde maksimum Bluetooth sinyal gücü için anten konumunun değiştirildiğini belirtelim. Sonuç mu? İster elinizde ister kolunuza sarılı, akıllı telefonunuz nerede olursa olsun net ve yüksek seviyede ses kalitesine sahip oluyorsunuz.

Sennheiser Momentum True Wireless

Kullanım kolaylığı ve rahatlığıyla öne çıkan Sennheiser Momentum True Wireless, çıkarılabilir kulaklık uçlarıyla geliyor. Bu sayede sizi AirPods’taki gibi tek bir boyutla sınırlı kılmıyor. Bununla birlikte bir miktar büyük oldukları da gerçek. AirPods’taki 5 saati bulan aralıksız çalışma performansına 1 saat daha ekliyor Sennheiser Momentum True Wireless. Ek olarak şarj çantasındayken toplamda 14 saat kullanım süresi vaat ediyor. Sennheiser logolu gümüş plakası ve dokunmatik sensörleriyle gayet iyi. Keskin ve net ses sunumuyla da ön planda. Daha gerçekçi ve ayrıntılı sesleri sayesinde AirPods’tan daha iyi olduğunu belirtmemiz mümkün.

B&O Beoplay E8 2.0

Danimarkalı Bang & Olufsen’in akustik mühendisleri tarafından geliştirilen ikinci nesil Beoplay E8, olabildiğinde doğal ses için harikulade bir seçim. Kutusundaki beş farklı kulak ucu sayesinde farklı kulak boylarına uygun. Konforlu ve rahat. Deri, alüminyum, paslanmaz çelik ve örgülü tekstil gibi ince malzemelerle tasarlanmış olan modelde konfor, şıklık ve dayanıklılık özenle bir araya getirilmiş. Sezgisel dokunmatik arayüzü kulaklıkla yalnızca bir dokunuşla en sevdiğiniz özelliklerin tümünü etkinleştirmenizi sağlıyor. Bunlar, başlat/durdur, parçaları değiştir, aramaları yanıtla, sesli komutları etkinleştir vb. içeriyor.

Jabra Elite Active 65t

Bir diğer AirPods alternatifi de Jabra Elite Active 65t. Bu kulaklıkla ilginç bir detaydan söz ederek başlayalım; birçok küresel yayın tarafından neredeyse şaşmaz bir şekilde 10 üzerinden 9 puan aldı. Yani bu segmentin en iyilerinden. Suya dayanıklı tasarımıyla öne çıkan Jabra Elite Active 65t’nin en önemli avantajı aktif bir yaşantıyla uyumluluk. İster outdoor gezilere çıkın, ister bolca tatil yapan biri olun her koşulda dayanıklı. Ses kalitesi ve kullanım kolaylığı da fark yaratan avantaj noktalarından.

 

Master & Dynamic MW07

Bütçeleri biraz yukarı çekse de performansı ve kalitesiyle baş döndürmeyi biliyor. Sesli komutlarla çalışabilen kulakiçi kulaklık, aynı zamanda Siri haricinde Google Voice desteği de sunuyor. Çelik malzemesi, üst segment tasarımı ve iddialı ses kalitesiyle listenin en iyileri arasında konumlanıyor. Ah keşke daha ucuz olsa…


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here