Ana sayfa Donanım Apple AirPods 3 Bu Sene Geliyor

Apple AirPods 3 Bu Sene Geliyor

0

Apple AirPods 3, yani 2. nesil AirPods’un üst modelinin bu sene geleceği neredeyse kesinleşti. Yeni bilgilere göre çok büyük ihtimalle bu kulaklıkları bu senenin sonlarına doğru piyasada göreceğiz. İşte detaylar!

DigiTimes tarafından bildirilen yeni gelişmeler, AirPods 3’ü, yani AirPods 2. neslin halefini bu yıl içinde göreceğimizi hiç şüphesiz doğruluyor gibi duruyor. DigiTimes makalesine göre, yedi Apple tedarikçisi toplu olarak devre kartlarıyla ilgili gönderilere başladı. Daha da önemlisi bu gönderilerin hizmet verdiği cihazlardan biri de AirPods 3. Tedarikçilerin şu anda üretmekte olduğu diğer yeni nesil ürünler, tümü SiP modüllerini kullanan Apple Watch 7 ve iPhone 13’ü içeriyor.

Apple AirPods 3
Apple AirPods 3

Göz atmak isteyebilirsiniz: iPhone 13 Çıkış Tarihi Belli Oldu


Apple AirPods 3 bu sene geliyor

“Semco, LG Innotek, Kinsus, Unimicron, Nan Ya, Zhen Ding ve AT&S gibi tedarikçiler, tümü SiP modüllerini benimseyen Apple Watch, AirPods ve iPhone gibi Apple’ın yeni nesil ürünleri için BT alt tabaka sevkiyatlarına başladı.”

Daha önce bir Bloomberg raporu, üçüncü nesil AirPod’ları 2021’in sonlarında beklememizi söylemişti. Ancak Apple bu yıl hem Spring Loaded hem de WWDC etkinliklerinde bize bu konuda pek bilgi vermedi.

Apple AirPods 3
Apple AirPods 3

AirPods 3 özellikleri

Daha önceki sızıntılar sayesinde, Apple’ın yeni kablosuz kulaklıklarından ne bekleyeceğimiz konusunda zaten bir fikrimiz var. Gelişmiş bir ergonomik tasarıma ve en yeni AirPods Pro’dan daha kısa gövdelere sahip olacaklar. Ayrıca, mevcut dokunma kontrollerinin üzerine sıkıştırma işlevinin eklenmesini de bekliyoruz.

Ek olarak bazı erken tasarım renderları AirPods 3’te silikona işaret ediyor. Bunun yanında ses teknolojisi sitesi 52Audio’nun en son canlı fotoğrafları, tıpkı birinci ve ikinci nesil AirPod’lar gibi bir kulak içi tasarımı gösterdi.

1. ve 2. nesil AirPod’larda olduğu gibi bu modelde de aktif gürültü engelleme özelliği olmayacak. Ancak bu beklediğimiz bir şeydi. Çünkü Apple bu özelliği AirPods Pro modelleri için saklıyor. Üçüncü nesil AirPod’ların şarj kutusu, cepte taşınabilen form faktörünü koruyor. Ancak AirPods Pro gibi kısa ve geniş olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here