Ana sayfa Haber Android 12 özellikleri ortaya çıktı

Android 12 özellikleri ortaya çıktı

Android 12 ekran görüntüleri sızıntısı, yeniden tasarlanan arayüzü ve yeni özellikleri sergiliyor.

0

Google, Android 12 mobil işletim sisteminin daha yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor. Şirketin normal programına sadık kalması durumunda bu yıl sonbaharda piyasaya çıkması muhtemel. Resmi sunumdan önce, birkaç beta sürümü olacak.

Redmi Note 10 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

ANDROID 12 İLE İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ SIZDIRILDI

Bununla birlikte, tüm bunların ötesinde, yaklaşan Android 12’nin birkaç ekran görüntüsü çevrimiçi olarak sızdırıldı. Bu da işletim sisteminin yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahip olacağını ortaya koyuyor. Sızan görüntülerin kaynağının, yeni sürümdeki değişiklikleri özetleyen Google’dan bir belge olduğu söyleniyor.

Şirket, gizlilikle ilgili özellikleri ikiye katlamış görünüyor. Sızan görüntülerden, sağ üst köşede kamera veya mikrofon kullanılıp kullanılmadığını bildiren küçük bir simge olacağı anlaşılıyor. Bu simgeye dokunmak, hangi uygulamanın ne olduğunu ortaya çıkaracak ve erişimi devre dışı bırakmanın hızlı bir yolu olacaktır.

İŞTE GÖRÜLEN BAZI YENİ ÖZELLİKLER

Görünüşe göre yeni widget’lar da Android’in yeni sürümüyle geliyor. Son mesajları, cevapsız aramaları ve aktivite durumlarını vurgulayan yeni bir Görüşmeler widget’ı var. Widget’ın boyutu küçüktür ve bu nedenle bir seferde yalnızca bir öğe görünür. Hızlı erişim alanı artık daha az simge içerdiğinden erişimi kolaylaştırıyor.

Yaklaşan Android 12’nin, uygulama çiftleri, bir eylemi tetiklemek için arka panele çift dokunma, Wi-Fi şifrelerini paylaşma, geliştirilmiş tema motoru, sistem güncellemelerinden ayrıştırılmış emojiler için destek gibi çeşitli özelliklerle gelmesi bekleniyor. diğerleri arasında uygulama hazırda bekletme özelliği.

Sızan ekran görüntülerinin gerçekliği henüz doğrulanmamış olsa da, XDA-Developers’daki insanlar, görüntülerin geldiği belgeyi gördüklerini iddia ediyor. Android 12’nin ilk Geliştirici Önizlemesinin birkaç hafta içinde kullanıma sunulması bekleniyor, ancak özellikler listesini tanımak için biraz daha beklememiz gerekecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here