Ana sayfa Donanım Amazon ve Tile Ortak Takip Cihazı Çıkarıyor

Amazon ve Tile Ortak Takip Cihazı Çıkarıyor

0

Amazon, geçtiğimiz hafta ülkemizde de satışa çıkan Apple Airtag’e rakip olacak bir cihaz çıkaracak. Amazon’un bu cihaz ve “Sidewalk” ile Airtag ve “Find My” takip ağına rakip olmak istediğini söyleyebiliriz.

Amazon’un bu cihazda Tile ile çalışacağı da söylentiler arasında. Tile, Apple’ın Airtag’leri gibi kayıp eşyaları bulmak için takip cihazları üreten bir şirket. Aynı zamanda şirket, Level şirketiyle de ortak oluyor. Level ise, akıllı kilitler üreten bir şirket. Bu şirketin ürettiği kilitler, Wi-Fi ve Bluetooth üzerine kurulu.

Amazon Tile ile ortak oluyor
Amazon Tile ile ortak oluyor

Amazon, Tile ile ortak olarak Apple’a rakip takip cihazı çıkarıyor

Cuma günü Amazon’un Tile ve Level ile ortak olduğunu öğrendik. Bu üç şirket, Amazon’un Sidewalk ağıyla çalışan bir takip cihazı yapacaklar. Tile, bu cihazları Apple’dan önce zaten yıllarca üretiyordu. Şimdi de Amazon’la Tile birleşip Apple’a rakip olacaklar.

Böylece, Sidewalk ile Tile’ın ağı da genişleyecek. Sidewalk, akıllı ev aletleri, Echo cihazları gibi aletleri kullanarak bir köprü ağı kuracak. Böylece Wi-Fi ve Bluetooth teknolojisi ile uzaktaki aletlere ulaşabileceksiniz.

Amazon takip cihazı ne zaman çıkacak?

Bu üç şirket, 14 Haziran’da birlikte çalışmaya başlayacaklar. Tile, Apple’ın Airtag cihazına karşı çıkan bir şirketti. Şimdi Amazon’la birleşerek Apple’a karşı rakip olacaklar. Aynı zamanda takip cihazları için daha güçlü ve etkili alternatifler karşımıza çıkacak.

Amazon’un söylediğine göre, kullanıcıların ev içinde de eşyalarını bulması Alexa ile kolaylaşacak. Aynı zamanda Sidewalk, Tile’ın ağını güçlendirecek. Böylece daha rahat bir şekilde cüzdanınızı, anahtarlarınızı ve diğer eşyalarınızı bulabileceksiniz.

Bu ürün ne zaman çıkacak bilmiyoruz. 14 Haziran’da üç şirket çalışmalara başlayacak. Ülkemize gelip gelmeyeceğine dair de bir tahminimiz yok. Ürün çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Apple, Nintendo Switch Benzeri Bir Konsol Geliştiriyor

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here