Ana sayfa Haber Alphabet Gelir Düşüşü Yaşadı: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar!

Alphabet Gelir Düşüşü Yaşadı: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar!

0
Google güvenlik önlemleri

Alphabet gelir düşüşü ile gündeme bomba gibi düşmeyi başardı. 2020 yılının ikinci çeyrek sonuçları yavaş yavaş açıklanmaya başlandı. Alphabet tarihinde ilk defa gelir konusunda düşüş yaşadı.İşte merak edilen detaylar.

2020’nin ikinci çeyreğinde 37,4 milyar dolar gelir elde etti ve bu gelir aslında geçen yıla göre biraz daha düşüktü. Alphabet, geçen sene aynı dönemde 38,8 milyar dolar gelir elde ettiğini söylemişti. Alphabet şirketi net geliri 6,9 milyar dolar seviyelerinde kaldı.

Alphabet gelir düşüşü her alanda yaşandı

Google şirketinin genel düşüşüne rağmen YouTube iyi bir gelir kazandırmayı başardı. Geçen seneyle kıyaslandığında YouTube reklam gelirleri 0.2 milyar dolar yükseldi. Bu durum yapılan kar miktarını bir ölçüde artırdı.

Alphabet gelir düşüşü

Alphabet’in CFO’su Roth Porat, “Zor bir küresel ortamda bulunmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Özellikle de bu yıl böyle bir kayıp yaşanması herkesi çok şaşırttı. Salgın döneminde insanlar daha fazla evlerine kapandığı için yine daha çok bu tür platformlara takılır diye tahmin edildi. Ancak gelinen noktada durum biraz daha farklı.

Alphabet şirketi her ne kadar farklı alanlarda hizmet verse bile genellikle reklam üzerinden gelir elde ediyor. YouTube, Instagram ve Netflix gelirlerini daha çok reklamlar üzerinden elde ediyor. Yeni reklam anlaşmaları yapılmadığı için zararın daha çok arttığı söylenebilir. Yeni reklam anlaşmaları yapıldıkça zarar miktarı azalacak. Sizce Alphabet şirketi mali durumunu düzeltebilir mi? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here