Ana sayfa Blog Akıllı Telefonla İlgili Pratik Bilgiler

Akıllı Telefonla İlgili Pratik Bilgiler

0
akıllı telefonlar

Günümüzde artık küçükten büyüğe herkesin akıllı bir cihazı var diyebiliriz. Özellikle akıllı telefonlar modern hayatın vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Bir tıkla dünyanın o bir ucundaki bilgiye saniyeler içinde ulaşma özgürlüğü, iletişim kolaylığı ve sunduğu profesyonele yakın fotoğraf çekimleriyle hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş akıllı telefonlarla ilgili pratik bilgiler hazırladık.

Sahip olduğumuz bu cihazları gerektiği durumlarda daha pratik kullanmanın bir çok etkili yolu vardır.

Bataryayı Daha Uzun Süre Kullanmak İçin Ne Yapılmalı?

Akıllı telefonların en güzel hizmetlerinden biri de navigasyon uygulamasının bulunmasıdır. Google Haritalar, Apple Haritalar, Yandex Navigasyon gibi uygulamalar gitmek istediğimiz yere kolayca ulaşmamıza yardımcı oluyorlar. Yine de bu uygulamaların can sıkıcı bir yanları var; aşırı derecede pil tüketimi.

telefon bataryası

Bunu engellememiz için GPS’ten bir şekilde kurtulmamız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken varılacak noktayı çizdikten sonra ekran kaydı almak. Böylece gideceğiniz rota GPS olmadan da aktif olacak.

Telefonunuzun Ekranı kırıldığında Geçici Çözüm Olarak Neler Yapılabilir?

Hiç istemediğimiz bir durum olsa da zaman zaman başımıza gelen telefon ekranının kırılması durumu. Telefonunuzu yere düşürdünüz ve kırıldı. Telefonunu tamire götürmeden önce de bir süreliğine daha idare edecek duruma getirmek için uygulayacağınız bir yol var.

telefon streç film

İhtiyacımız olan tek şey her evde bulunan streç filmi kullanmak. Tek yapmamız gereken telefonu streç filmle sarmak ve kullanmaya devam etmek. Bu şekilde kullanımda hem parmaklarımızı gümüşten koruyacak hem de telefondaki elektrik akımının yönetilmesine yardımcı olacağız.

Buzdolabının Fotoğrafını Çekmek

Bir çoğumuz marketten döndükten sonra alacağımız ürünlerden bazılarını unutmuş olduğumuzu görürüz. Bu da bazen hazırlayacağımız yemeğin eksik malzemeleri için yeniden markete gitmemize ya da o yemekten vazgeçmemize neden olabiliyor. Bu durumu yaşamamak için yapmanız gereken sadece buzdolabının fotoğrafını çekmek. Sadece bu fotoğrafa bakarak eksik malzemeleri kolayca hatırlayabilirsiniz.

buzdolabı

Daha Aydınlık Fotoğraflar İçin Ne Yapılabilir?

Bazı durumlarda aydınlık bir fotoğraf için ana kamera flashına destek çıkılması gerekebiliyor. Sürekli bir aydınlatma çok daha net bir fotoğrafın anahtarı oluyor. Bunun için ortamdaki herhangi bir arkadaşınızdan ricada bulunup, fotoğraf çekilirken flaş ışığını açık tutmasını isteyebilirsiniz.. Böylece daha aydınlık ve net bir fotoğraf çekebilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here