Ana sayfa Donanım Güncel Akıllı Şehirlerde 5G Hayat Kurtaracak

Akıllı Şehirlerde 5G Hayat Kurtaracak

2

Akıllı şehir trendlerini takip ediyorsanız, yeni nesil 5G kablosuz servisinin akıllı şehirleri daha akıllı hale getireceğini duymak sizi muhtemelen şaşırtmaz.

Qualcomm’un ürün yönetiminden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Nakul Duggal;“5G’nin çok fazla zorlanmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum”diyerek bu teknolojinin büyük bir gelecek sunacağını vurguluyor.

Akıllı Şehirlerde 5G Nasıl Kullanılacak ?

Duggal’a göre avantajlar açık ve Qualcomm bunu 5G yılı olarak görüyor. Qualcomm’un yonga setine sahip iki düzineden fazla 5G uyumlu akıllı telefonun yıl sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Gelin isterseniz 5G nin sunacağı hizmetlere hızlıca bakalım.

Her şeyden önce hız olan 5G’nin çeşitli avantajları var. Qualcomm, saniyede 4,5 gigabit indirme süresi ve saniyede 1,4 gigabit ortalama veri iletim hızı gösterdi. İki saatlik bir filmi yaklaşık 17 saniyede indirebilirsiniz.

Qualcomm’un teknik standartlar üst düzey direktörü Jim Misener’in açıkladığı en büyük bir diğer avantaj güvenilirliktir. Daha iyi hata düzeltme ve codec bileşenleriyle C-V2X, eski DSRC protokolünün 2 katı hızlı mesajlar gönderebilir.

Rio Hotel’in yakınında Qualcomm, durumunu kanıtlamak için dört yönlü bir duraklama noktası oluşturdu. Ford F-150 kamyoneti ve svelte Ducati motosikleti kullanan mühendisler, her iki araç da aynı anda kesişmeye girmeye çalışırsa ne olacağını göstermek için onlara C-V2X alıcı vericileri taktı.

Neyse ki motosikletin, kamyonun baş göstergesinde kırmızı renkte yanıp söndüğü ve sesli bir uyarı sesi duyulduğundan, sürücünün frene basması ve korkunç bir çarpma olmasını önleme uyarısı verildi.

Tüm bunlar bizlere Qualcomm’un can güvenliğini 5G ile sağlamada lider olduğunu gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here