Ana sayfa Makale Akıllı Saatler için En İyi Verimlilik Uygulamaları

Akıllı Saatler için En İyi Verimlilik Uygulamaları

Akıllı saatler için günlük hayatı kolaylaştıran verimlilik uygulamaları.

0

Akıllı saatler, yaşamı kolaylaştıran özellikleri günlük hayatımızın da kısa sürede vazgeçilmez parçalarından biri oldu. Apple Watch, Apple şirketinin 2015 yılından beri her yıl geliştirerek piyasaya sürdüğü akıllı saatlerden bir tanesi. Bu pazarda en çok tercih edilen ve satılan Apple Watch, 2017 yılında bir düşüş yaşasa da kısa zamanda toparlanarak rakiplerine her zaman fark atmakta. Bu başarının altında aynı zamanda Apple şirketinin akıllı saatleri için geliştirdiği WatchOS işletim sistemi ve sayısız uygulamanın bulunduğu WatchOS Store. Bu uygulama mağazasında çok çeşitli ve farklı amaçlara yönelik uygulamalar bulunmakta. Apple Watch’ı daha verimli kullanmak için seçeceğiniz uygulamalar çok önemli.

Apple Watch ile birlikte gelen birkaç temel uygulama dışında, indirilecek olan uygulamalar tamamen kullanıcıların istek ve beğenisine göre şekillenmekte. Uygulama mağazasında yer alan çeşitlilik sayesinde dünyada bulunan birçok sektör tarafından da tercih edilmekte bu akıllı saatler.

En iyi teknolojik ürünlerden olan akıllı saatler sahip oldukları özellikleri ile günlük hayatımıza çok hızlı giriş yapmışlardır. Akıllı telefonlarımızla yaptığımız birçok şey, bu akıllı ürünlerle yapılabilmekte. Bu ürünlerin sınırlı kullanım süreleri ileride arttırılırsa daha çok kişiye hitap edecektir.

Google şirketinin akıllı saatler için geliştirdiği Wear OS işletim sistemi oldukça kullanımı rahat bir arayüze ve çok çeşitli uygulamalara sahip. Bu işletim sistemlerine sahip akıllı saatleri kullanmak için saatiniz ve telefonunuzu Bluetooth veya Wireless birbirine bağlayarak kullanılması gerekli. Bunu gerçekleştirmek için akıllı cihazlarınızın ayarlar kısmında yer alan kablosuz iletişim araçlarını aktifleştirerek, cihazlar arası tanımlama yapmalısınız. Kullandığınız ürünler eşleştiğinde, akıllı telefonlarda kullandığınız özelliklerin çoğunu akıllı saatiniz ile de kullanabileceksiniz. Aynı zamanda Wear OS işletim sistemi sayesinde, sesli komutlar kullanarak, saatinizi el kullanmadan kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda yer alan uygulama örneklerine göz atabilir ve sadece belirli temel özelliklerini kullandığınız akıllı saatinizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Drafts 5

IOS işletim sistemli cihazları kullanan kişilerin en çok kullandığı uygulamalardan biri olan Drafts 5, bir ajanda uygulamasıdır. Not almayı oldukça kolaylaştıran bu uygulama, WatchOS işletim sistemi için de geliştirilerek Apple markalı akıllı saatlerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Diğer cihazlarınızla ile senkronize çalışan bu uygulama ile kolaylıkla not alabilir, aldığınız notlarını sınıflandırıp düzenleyebilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü ile rahatlıkla uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama içinde yer alan bazı özellikleri aktif hale getirmek için Premium versiyonu satın almanız gerekli olabilir.

Platform: Apple Watch
Ücretsiz

Hours

Düzgün ve verimli çalışabilmenin ilk koşulu zamanı iyi ve planlı kullanmaktan geçmekte. Özellikle iş sektöründe zamanı doğru kullanmak başarıyı da beraberinde getirmektedir. Birden fazla proje ve işte çalışan kişiler için tasarlanan Hours uygulaması sayesinde işlerinizi kolay bir biçimde planlayabilir ve zaman takip uygulaması ile daha verimli çalışmanızı sağlayabilirsiniz. Apple Watch’larda da kullanımı pratik olan bu uygulama ile saat üzerinden planlarınızı görüntüleyebilir ve teslim zamanı gibi farklı bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Hours uygulamasının bir başka yararlı özelliği ise iş yerlerinde ortak olarak kullanılması bu sayede çalışanlar tüm iş süreçlerinden kolaylıkla haberdar olabilmekte.

Platform: Apple Watch
Ücretsiz

24me Smart Personal Assistant

 

İş yaşantısında planlamalarınızı doğru yapamayan ve asistan yardımına ihtiyaç duyan biri misiniz? O zaman 24me Smart Personal Assistant uygulaması tam size göre. 24me Smart Personal Assistant’ı bir ajanda uygulaması olarak düşebilirsiniz. Bu uygulama ile yapacaklarınızı not alabilir, işlerinizi planlayabilir, randevularınızı düzenleyebilir ve hatırlatıcılar kurabilirsiniz. Özellikle yoğun iş temposunda sağladığı kolaylıklarla kullanıcıları mutlu etmekte. Apple Watch saatiniz ile de senkronize kullanarak günlük iş takibinizi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Platform: Apple Watch
Ücretsiz

Microsoft PowerPoint

Microsoft Powerpoint, iş yaşantısında en çok tercih edilen sunum hazırlama ve gösterme uygulamasıdır. Powerpoint sunumları sırasında yaşanan stresten ötürü slaytları kontrol etmek oldukça zordur. Bir uzaktan kumanda görevi gören Microsoft PowerPoint’ in Apple Watch ve Wear OS uygulaması sayesinde, sunum esnasında slaytlarınızı tek hareketle ileri veya geri almak oldukça kolay. Özellikle profesyonel iş toplantılarında, çalışanların mutlaka tercih etmesi gereken bir uygulama olarak görülmekte.

Platform: Apple Watch, Wear OS
Ücretsiz

Circa

 

Circa, son yıllarda özellikle global iş sektöründe tercih edilen bir uygulama. Farklı ülkelerde şubeleri bulunan şirketler için tasarlanan bu uygulama ile aynı saat diliminde bulunmayan şirket çalışanları birbirlerinin iş planlarını görüntüleyerek ortak çalışma yapabilir ve birbirlerinden haberdar olabilirler. Wear OS’in yanı sıra Apple Watch için de geliştirilen Circa’ yı uygulama mağazasından indirip, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Platform: Apple Watch, Wear OS
Ücretsiz

CloudMagic

CloudMagic, tüm mail hesaplarınızı tek bir pencerede aynı anda kullanmanızı sağlayan bir mail uygulamasıdır. Bu uygulama ile Gmail, Yahoo ve Outlook gibi en yaygın olan mail sistemleri tek çatı altında buluşmuş. Uygulamanın en pratik yanı, hesap değiştirmeden aynı anda tüm mail adreslerinize tek bir posta kutusu sayesinde erişim sağlayabilmek. Akıllı saatleriniz ile de oldukça uyumlu çalışan bu uygulama ile akıllı cihazlarınızdan kolaylıkla mail atabilir, gelen maillere cevap yazabilir ya da gelen kutusunda arama yapabilirsiniz. Hatırlatma ve şifreleme özellikleri ile en çok kullanılan e-posta uygulamalarından biri.

Platform: Apple Watch, Wear OS
Ücretsiz

Hangouts

Google şirketinin geliştirmiş olduğu Hangouts uygulaması, dünyanın herhangi bir noktasında yer alan aile ve arkadaşlarımızla hiçbir para ödemeden iletişim kurmamıza sağlayan bir uygulama. Şirket çalışanları tarafından da oldukça sık tercih edilen Hangouts ile hem yazılı hem de görüntülü olarak iletişime geçmek mümkün. Bu uygulamanın en büyük artılarından biri de karşı tarafa sesli mesaj yollayabilmek. Sohbet esnasında yer alan son 20 mesajı da kolaylıkla görüntüleme şansına sahipsiniz. watchOS ve Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saatlerle de uyumlu çalışan bu uygulamanın en büyük handikabı, Hangout’un saat arayüzünde sadece mesaj göndermek ve okumak gibi sınırlı özellikler yer alması.

Platform: Apple Watch, Wear OS
Ücretsiz

MediSafe

İlaç kullanımı sağlık için oldukça mühim bir konudur. İlaçlarınızı takip edemiyorsanız, zamanında almayı kaçırıyorsanız veya tamamen unutuyorsanız MediSafe tam sizin için geliştirilmiş bir uygulama. MediSafe, Wear OS ve watchOS işletim sistemlerine sahip akıllı saatlere yüklenebilen ve gün içinde ilaç takibinizi yapan bir uygulama. Uygulama arayüzünde bulunan araçlar sayesinde, kullandığınız ilaçları sisteme kaydedebilirsiniz. Bu sayede ilaç saatinde alacağınız bir uyarı ile ilacınızı atlamamış olursunuz. Özellikle gün içinde mutlaka tam saatinde almanız gereken bir ilaç varsa bu uygulama tam size göre. İlacı içtikten sonra gelen hatırlatmayı kaydırarak sisteme kaydedebilir, emin olmadığınız durumlarda uygulamayı inceleyebilirsiniz.

Platform: Apple Watch, Wear OS
Ücretsiz

Google Haritalar

Google Haritalar, Google şirketinin senelerdir kullanıcılarına sunmuş olduğu bir yer gösterme ve yer bulma uygulamasıdır. Bu uygulama ile dünyada bulunan neredeyse tüm ülkelerin ve şehirlerin haritaları mevcuttur. Akıllı saatlerle de uyumlu çalışan bu uygulamada konumunuzu bulabilir ve paylaşabilir ya da navigasyon özelliğini kullanarak hiç bilmediğiniz bir yere kolayca gidebilirsiniz. Saat üzerinde yer alan menü sayesinde, yer arama ve yön tarifi gibi farklı özellikleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Platform: Apple Watch, Wear OS
Ücretsiz


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here