Ana sayfa Donanım Airties Air 5340 Modem

Airties Air 5340 Modem

0

Modemlerde kapsama sorunlarını çözmek için Airties Air 5340

Modem çeşitlerinde kablosuz niteliği kurulan bağlantıların sürekli olup olmamasıyla ve bağlantı hızlarının düzeyiyle kategorize edilir. Test merkezimizde detaylı incelemeye tabi tutulan Airties Air 5340 modem, elde edilen veriler ışığında kablosuz bağlantıyla hızı çok iyi bir şekilde harmanlamış bir modem şeklinde bir nitelendirilmeyi kesinlikle hak ediyor. Ayrıca Air 5340, son derece şık ve stil sahibi bir tasarımın ürünü. Sahip olduğu 802.11n teknolojisiyle 150 Mbps”ye varan hızlarda kablosuz veri taşınımına olanak sağlamasının yanında Kablosuz 802.11b/g cihazlarla uyumlu olarak çalışabiliyor. AirTies Mesh Teknolojisi çok katlı yapılarda ve geniş alanlarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması sorunlarını ortadan kaldırıyor. Kapsama alanını genişletmek isteyen internet kullanıcıları için Air 5340 iyi bir seçim olarak görülebilir.

Airties Air 5340 Modem

AirTies Air 5340, eski teknolojilere göre 3 kata varan hızlarda kablosuz iletişim sağlıyor. Birçok internet sitesi üzerinde hız testleri, veri aktarımı ve iletişim platformları bazında testler gerçekleştirildi. İnternet siteleri, bağlantı hızından bağımsız şekilde gelişen bir faktör olarak Air 5340″la daha hızlı açılıyor. Fotoğraf, video gibi dokümanların internete yüklenmesi, günümüzde bireysel internet kullanımında her geçen gün daha fazla zaman ayrılan bir öğe durumunda. Air 5340, her türlü dokümanın internete daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. İnternetten video izlerken önceki nesil modemlerle yapılan karşılaştırmalarda Air 5340, kesinlikle daha hızlı video yüklenmesine ve böylelikle daha konforlu bir internet kullanımına imkân verebilmekte. Bu durum teknolojik ilerlemenin canlı biçimde görülmesi anlamında yüzümüzü güldürdü. Ayrıca hızın çok önemli bir unsur olduğu profesyonel oyun oynayan kişilerin internet kullanımlarında Airties”in bu modemi, oyun meraklılarını üst düzey bir deneyime ortak edecek bir modem.

Air 5340″ın teknolojik yeniliklerinin en önemlilerinden biri de MIMO (Multiple Input Multiple Output) teknolojisi. Bu teknoloji gelişmiş hata düzeltme sistemleri anlamına geliyor ve ağınızdaki bağlantı problemleri ve paket kayıpları tarihe karışıyor. Air 5340″ın 4 portu bulunuyor. Firewall, router, Qos desteği ve splitterı var. Modem ısınması kabul edilir düzeyde ve ısınma nedeniyle yavaşlama görülmedi.

 

IPTV Servisine Hazır!

Air 5340 bir IPTV uygulaması için gerekli tüm özelliklere sahip. IPTV ve veri trafiğini birbirinden ayırabilmek için 8 adet ATM PVC ile destekleniyor. Tek PVC üzerinden farklı servislerin sunulması durumunda da IPQoS özelliği kullanılarak farklı servis trafik tiplerine bant genişliği rezerve edebiliyor ve önceliklendirilebiliyor.

Modemin kullanımı oldukça kolay. Sadece herhangi bir Ethernet portuna IPTV cihazınızı bağlamanız yeterli. QoS servisleri sayesinde, IPTV görüntü kalitesi her zaman en üst seviyede ayrıca bilgisayar ağınız üzerinde yaptığınız bazı değişiklikler otomatik olarak kablosuz erişim noktaları üzerinde paylaşılıyor. Bu özellik ile Mesh Network üzerinde kablosuz ağ şifresini değiştirmek istediğinizde, bütün erişim noktaları üzerinde tek tek ayar yapmanıza gerek kalmaz.

Airties Air 5340 Modem
www.airties.com

Fiyat: 129TL

Tasarım: 5
Kullanım: 5
Performans: 5

Puan: 95

Artıları

+ Kolay kurulum ve kullanım

Eksileri

– Duvara asma aparatı olabilirdi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here