Ana sayfa Donanım Güncel Airbnb Artık Toplantı Alanı da Kiralattıracak

Airbnb Artık Toplantı Alanı da Kiralattıracak

0

Airbnb; hizmetlerini çeşitlendirmek isteyen herhangi bir işletme gibi, mevcut platformunun sınırlarını zorlayan yeni fırsatlar arayışı içinde.

En son genişleme çabasında; konaklama kiralama şirketi, şirketlerin ve çalışanların kısa süreli kullanım için toplantı ve etkinlik alanları bulmalarına yardım etmeye odaklanan bir çevrimiçi pazar olan Gaest’i satın aldı. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

Airbnb Nasıl Bir Yol İzleyecek ?

Danimarka’nın Aarhus şehrinde 2015 yılında kurulan Gaest; dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren işletmelerle görüşmeler, toplantılar, atölyeler, ekip oluşturma etkinlikleri ve fotoğraf çekimleri için yer ayırtabiliyor.

Tıpkı Airbnb gibi, sunucular da binlerce işletmeye ve profesyonellere hızlıca ulaşmak için alanlarını kolayca listeleyebilir.
Gaest’i edinme kararı; Airbnb’nin iş piyasasını hedef alma konusundaki süregelen çabalarının bir parçası ve 2016’da Airbnb’nin çalışmasının lansmanını takip ediyor.

Airbnb, şirket gezileri için yapılan düzenlemelere yardımcı olacak. Airbnb verilerine göre, 300.000’den fazla şirket seyahatlerini organize etmeleri için doğrudan Airbnb ile çalışıyor.

Airbnb’nin global başkanı David Holyoke, son kazanımı hakkında şunları söyledi: “Herkesin profesyonel etkinlikler ve uzun vadede kutlamalar için alanlarını paylaşabileceği bir dünya hayal ediyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here