Ana sayfa Blog Ağva’nın Görülmesi Gereken Yerleri ve Teknolojik Otelleri

Ağva’nın Görülmesi Gereken Yerleri ve Teknolojik Otelleri

0

İstanbul’un kalabalığından kaçmak için tercih edilen Ağva, eşsiz doğal güzellikleri, sakinliği ve huzur verici havası nedeniyle ziyaret edilen bir bölgedir. Yeşilçay ve Göksu nehirleri arasında olan Ağva, iki nehir arasında olan köy anlamına da gelmektedir.

Ağva nehir, plaj koy ve doğal güzellikleri nedeniyle İstanbul’un cenneti olarak ta anılmaktadır. Ağva nüfusu 3 bin olsa da yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akın etmesiyle birlikte nüfusu 15.000’lere kadar çıkmaktadır. Huzur ve sakinlik isteyen yerli turistler özellikle hafta sonları Ağva’ya akın ediyor.

Ağva’da Gezilecek yerler

  • Gelin Kayası: Ağva’nın sembolü olarak kabul edilen Gelin kayası, doğa tutkusu olanların en sık tercih ettiği bölgedir. İsmini kayanın şekli ve beyaz renkte olması sebebiyle almıştır. Ayrıca Ağlayan kaya olarak ta adlandırılan bu bölge ağlayan bir insana da benzetilmektedir. Doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin keyifli dakikalar geçirmek istediği ve başlangıç noktası olarak tercih edilen bir bölgedir.
  • Ağva Feneri: Deniz, kayalıklar ve eşsiz güzellikte serinleten rüzgârda manzarayı seyretmek. Stres ve keyifli dakikaları geçirirken denizin taşlarını döverken çıkardığı sesi dinlemek, gün batımını izlemek ve huzur bulmak harika hissettirir. Ağva ziyaretinizde gidilmesi gereken en önemli bölgelerden bir tanesi.
  • Ağva Plajı: Uzun kumsalları, güneş deniz ve kum. Özellikle yerli turistlerin hafta sonlarını değerlendirmek ve kısa tatil yapmak isteyenlerin denize girdiği en önemli yerlerden bir tanesi.
  • Kurfallı Altı Plajı: Uzun kumsalları, sessiz bir gün geçirmek için en doğru tercih. Göksu deresinden akan suyun denizle birleştiği yer olan Kurfallı Altı plajının iç kısımlarında kamp alanı da bulunmakta. Şezlong ve şemsiye kiralamanıza olanak tanıyan bu plajda kaya tırmanışı, olta balıkçılığı da yapılmaktadır. Ağva’da kamp yapmak isteyen doğa tutkunlarının bir numaralı mekânları arasındadır.
  • Sahilköy Plajı: Kamp yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak noktalarından bir tanesidir. Ancak isteyenler bungalov evlerinde ya da çadır kurarak kamp yapabilirler. Özel şirketler tarafından yiyecek-içecek, şezlong-şemsiye ve duş imkânları bulunmakta.
  • Sofular Plajı: Uzun kumsalı ve ince kumlarıyla ilgi çeken sofular plajı, denizin sığ olması nedeniyle genellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Uzun kumsallarında yürüyüş yapabilir ve doğanın güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Ağva’da Konaklamak için En İyi ve Teknolojik Oteller

Ağva doğal güzellikleri sakinlik arayanların en fazla tercih ettiği bölgelerden bir tanesidir. Ayrıca kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği bölge olsa da Ağva otelleri de en az kamp havası tatmanızı sağlayacak güzelliklerde inşa edilmiştir. Bu nedenle Ağva’da en iyi konaklama otellerini sizler için hazırladık.

  • Ağva Green River: Ağva merkeze 4 kilometre mesafede olan bu tesis, yemyeşil bir havası, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor. Tasarım olarak bungalov konseptine göre inşa edilen bu tesiste jakuzi, şömine gibi özellikleri bulundurmaktadır. Ağva’da gezilecek yerlere yakın konumda olması en büyük avantajlarından bir tanesi.
  • Forest Lodge: Şık mimarisi, doğayla iç içe olması ve eşsiz manzaralarıyla Ağva’da konaklayabileceğiniz en iyi tesislerden bir tanesi. Özellikle yazları yaşanan yoğunluklar nedeniyle gitmeden haftalar önce yerinizi ayırtmanızda fayda var.
  • Ağva Nehir Evi: Toplamda 9 odası bulunan ve nehrin tam kenarında yer alan Nehir evi, keyifli ve huzurlu bir tatil yapmanız için tüm olanakları bulunduruyor. Kilimli koyuna 3 kilometrelik mesafede bulunan nehir evi, ayrıca Ağva plajına 900 metrelik mesafesiyle yoğun ilgi gören otellerden bir tanesi. Yaz aylarında yürüyüş yapmanız için en ideal tesis. Daha fazla bilgi için https://www.gezinomi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here