Ana sayfa Blog ACRON danışmanlığında Ersem 360 ERP projesi başladı

ACRON danışmanlığında Ersem 360 ERP projesi başladı

Proje ile Ersem eko-sisteminde etkin, verimli, sürdürülebilir bir ERP altyapısı ve üretim yönetim sisteminin devreye alınması planlanıyor.

0
ACRON danışmanlığında Ersem 360 ERP projesi

Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem)’in dijital dönüşüm süreçleri kapsamında hayata geçirilen “Ersem 360 ERP Projesi”, ACRON Bilişim danışmanlığında başladı. 1 Ocak 2020’de tamamlanması hedeflenen proje ile Ersem eko-sisteminde; etkin, verimli, sürdürülebilir bir ERP altyapısı ve üretim yönetim sisteminin devreye alınması planlanıyor.

Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem), detaylı ve kapsamlı bir program çerçevesinde başladığı ERP dönüşümünü, ACRON danışmanlığında gerçekleştiriyor. Proje çerçevesinde; üretim, kalite, malzeme yönetimi, satış-dağıtım, lojistik, maliyet muhasebesi, finansal muhasebe, iş analitikleri alanına farklı aksiyonlar alınacak. Ayrıca Ersem sisteminin diğer grup firmaları ile entegrasyonunu sağlamak üzere MII modülleri ile Basis süreçlerinin yönetimi ve kurulumu da yine bu proje ile gerçekleştirilecek.

24 Aralık’ta yapılan Kick-off ve sözleşmenin imzalanması ile start alan projeyle etkin, verimli ve sürdürülebilir bir ERP altyapısının yanında, verimlilik odaklı bir üretim yönetim sistemi sağlanması amaçlanıyor. Proje ile ek olarak, hammadde planlama/optimizasyon, otomotiv ana sanayi sipariş yönetimi ve Endüstri 4.0 ile dijitalleşme (MII, RFID, araç takip sistemi, kantar entegrasyonu) süreçlerinde de iyileştirme yapılması hedeflenen işlevler arasında. Projenin canlı kullanıma alınması için hedeflenen tarih ise 1 Ocak 2020 olarak açıklandı.

Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem), Türkiye’nin tek entegre yassı çelik üreticisi Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (Erdemir) tarafından 2 Ekim 2001 yılında kurudu. Sermayesinin tamamı Erdemir’e ait olan Ersem, ticari faaliyetlerine 1 Ocak 2002’de, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here