Ana sayfa Haber ABD Neden Huawei Markasını Bitirmek İstiyor?

ABD Neden Huawei Markasını Bitirmek İstiyor?

0

İki gün önce Google, Huawei ve Android desteğinin verilmesini kesinti uğratmıştı. Google ve Huawei arasında gibi görünen bu problem, esas olarak ABD ve Çin ticaret savaşlarına dayanıyor.

Bilindiği üzere cep telefonlarında Android işletim sistemi bulunmazsa, hiçbir şekilde telefon çalışmaz. Google bu nedenle bütün akıllı telefon üreticilerini, kendisine bağımlı hale getirdi. Ayrıca Google uygulamaları da, akıllı telefonlara çok ayrı bir evren sunuyor. ABD ise Huawei markasını Google ile vurmak istedi.

Huawei markası boyun eğmeyeceğini söylüyor

ABD’nin adeta kafayı taktığı ve uzun bir süredir kendisiyle uğraştığı Huawei, ağır bir darbe aldı. Google’ın Android desteğini kesmesi ile birlikte şirket, şu an ne yapacağını şaşırmış durumda. Ancak Huawei’nin teknolojisini de yabana atmamak gerekiyor.

Huawei şu an için Dünyanın en büyük 4 akıllı telefon üreticisi arasında yer alıyor. Apple ve Samsung gibi güçlü rakiplerle mücadele eden şirket, ABD tarafından sıklıkla casusluk yaptığı iddiası ile zan altında bırakılıyordu.

Son olarak ABD bu markayı kara listeye aldı ve Google da Android desteğini kesti. Tüm gelişmeleri anlık olarak bildirmeye devam ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here