Ana sayfa Makale 2019 iMac’leri Beklentileri Karşıladı mı?

2019 iMac’leri Beklentileri Karşıladı mı?

Apple’ın en yeni iMac’leri güçlendirilmiş donanım ve alışılagelmiş sofistike tasarımları ile dikkat çekiyor.

0

Apple, iMac serisini ilk kez 8 çekirdekli modellere kadar Intel 9. nesil işlemciler ve güçlü Vega grafik işlemcisi seçenekleriyle güncelleyerek hem işlem hem grafik performansında ciddi artışlar sağladığını duyurdu. Bu performans artışı; Retina ekran, hepsi-bir-arada tasarım, sessiz çalışma, hızlı depolama ve bellek, modern bağlantı özellikleri ve macOS Mojave ile bir araya geldiğinde, iMac’i dünyanın en iyi masaüstü bilgisayarlarından biri haline getiriyor.

Şık bir tasarıma sahip olan iMac, ailelerin ortak kullanımı için ideal bir masaüstü bilgisayar olmasıyla da öne çıkıyor. Tüketicilerden profesyonellere kadar tüm kullanıcılar, iMac’i günlük işlerden en zorlayıcı profesyonel iş yüklerine kadar her alanda daha hızlı olduğunu fark ediyorlar.

Tasarım

 

 

Alüminyum ve camdan üretilen zarif kasası, 5 mm inceliğindeki profili ve uyumlu klavye ve faresiyle iMac, kullanıcıların içeriklerine daha fazla odaklanmalarını sağlayan temiz ve düzenli bir masaüstü deneyimi sunuyor. İhtiyaç duydukları her şeye sahip olan ve gereksiz hiçbir şeyle karşılaşmayan müşteriler, iMac’in her ölçekte işletmeden evlere veya bir profesyonel bir stüdyoya kadar birçok farklı ortama kusursuz bir şekilde uymasına bayılıyor.

Donanım

21.5 inç iMac, 8. Nesil dört çekirdekli işlemcilerin yanı sıra ilk kez yer verilen 6 çekirdekli işlemciler ile birlikte yüzde 60’a kadar daha hızlı performans sunarken 9. Nesil 6 ve 8 çekirdekli işlemcilerin ilk kez yer aldığı 27 inç iMac, 2,4 kata kadar daha hızlı performans vaat ediyor.

Tüm ürün serisinde güncellenmiş işlemciler sayesinde kullanıcılar, fotoğraf düzenlemekten yüksek performans gerektiren oyunları oynamaya, müzik bestelemeye ve hatta uzun metrajı bir film yapmaya kadar uzanan günlük işlerde dikkat çekici derecede daha hızlı bir performansa merhaba diyor.

21.5 inç iMac’te kullanılan Radeon Pro Vega grafik işlemcisi yüzde 80’e kadar daha hızlı grafik performansı sunuyor. Radeon Pro Vega grafik işlemcisine sahip 27 inç iMac yüzde 50’ye kadar daha hızlı grafik performansı sağlıyor. Bu da onu, 3D içerik üretimi, karmaşık efektler içeren videolar düzenleme veya yüksek çözünürlüklü oyunlar tasarlama gibi yoğun grafikli iş yükleriyle uğraşan profesyoneller için ideal bilgisayarlardan biri haline getiriyor.

Tüm ürün serisinde güncellenmiş işlemciler sayesinde müşteriler, fotoğraf düzenlemekten yüksek performans gerektiren oyunları oynamaya, müzik bestelemeye ve hatta uzun metrajı bir film yapmaya kadar uzanan günlük işlerde dikkat çekici derecede daha hızlı bir performansa kavuşacak.

  • 5 inç iMac 8. Nesil dört çekirdekli işlemcilerin yanı sıra ilk kez yer verilen 6 çekirdekli işlemcilere yüzde 60’a kadar daha hızlı performans sunuyor.

 

  • Nesil 6 ve 8 çekirdekli modellere ilk kez yer veren 27 inç iMac, 2,4 kata kadar daha hızlı performans sunuyor.

4K ve 5K Retina ekranlar

 

14,7 milyona ulaşan piksel sayısı, 1 milyar renk, 500 nit parlaklık, P3 geniş renk gamı ve inanılmaz izleme açısıyla, iMac’in Retina ekranı büyüleyici bir ekran önü deneyimi sunuyor. Tüm bu pikseller sayesinde metinler basılı bir sayfadaymış gibi görünüyor, fotoğraflar daha ayrıntılı ve net, tam çözünürlükte 4K video düzenleme olanağı da söz konusu.

Yazılım deneyimi

İster küçük bir işletmede, profesyonel bir stüdyoda veya ev ofisinde kullanılsın, tüketiciler ve profesyoneller için iMac son derece ideal. Tüm yeni Mac modelleri, profesyonellerden ilham alarak herkes için tasarlanan özelliklere sahip, dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sisteminin en yeni sürümü macOS Mojave ile geliyor. macOS Mojave’deki Koyu Mod, masaüstüne kullanıcı içeriklerine odaklı yeni bir görünüm kazandırıyor.

Belge Grupları, dosyaları otomatik bir şekilde gruplara ayırarak dağınık masaüstlerini düzenli hale getiriyor ve FaceTime ise grup arama özelliğini destekliyor. macOS Mojave ayrıca News, Borsa, Sesli Notlar ve Ev gibi iOS uygulamalarını da Mac’e taşıyor. Zengin editoryal içeriklerle dolu, yeninden tasarlanan Mac App Store; Microsoft ve Adobe gibi önde gelen geliştiricilerin uygulamalarına yer veriyor.

Fiyatlar

Retina 4K ekranlı yeni 21.5 inç iMac 9399 TL, Retina 5K ekranlı yeni 27 inç iMac ise 12999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Her ikisi model de apple.com, Apple Store Uygulaması, Apple Store’lar ve Apple Yetkili Satıcıları üzerinden sipariş edilebiliyor. Retina ekranlı olmayan iMac modeli 7799 TL fiyatla satılmaya devam ediliyor.

Sonuç

Tüm seride daha hızlı işlemcilere ve grafik kartlarına yer veren iMac modelleri, tüketiciler ve profesyoneller için dikkat çekici performans artışı sunuyor. Radeon Pro Vega grafik işlemcileriyle iMac, yoğun grafik içeren iş yükleriyle uğraşan profesyoneller için ideal.

Şık bir tasarıma ve büyüleyici bir Retina ekrana sahip olan iMac, ailelerin ortak kullanımı için mükemmel bir masaüstü bilgisayar.

 iMac modelleri 2 kat daha yüksek performans veriyor

Tüm seride daha hızlı işlemcilere ve grafik kartlarına yer veren iMac modelleri, tüketiciler ve profesyoneller için dikkat çekici performans artışı sunuyor.

Şık bir tasarıma ve büyüleyici bir Retina ekrana sahip olan iMac, ailelerin ortak kullanımı için mükemmel bir masaüstü bilgisayar.

Radeon Pro Vega grafik işlemcileriyle iMac, yoğun grafik içeren iş yükleriyle uğraşan profesyoneller için ideal.

Apple Mac Ürün Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Direktörü Tom Boger

“Müşteriler iMac’in performansındaki büyük artışı çok sevecekler. 8 çekirdeğe kadar çıkabilen işlemcileri ve güçlü Vega grafik işlemcileriyle, iMac serisi şimdi her zamankinden de güçlü. Büyüleyici Retina ekranı, harika tasarımı, iki kata çıkan performansı ve müşterilerimizin çok sevdiği macOS Mojave ile iMac, açık arayla dünyanın en iyi masaüstü bilgisayarı.”

Bu yazı, Macline dergisinin, Haziran sayısından alınmıştır.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here