Ana sayfa Blog 2017′ DE GÖSTERİME GİREN 10 HEYECAN VERİCİ FİLMİ İZLEYİN

2017′ DE GÖSTERİME GİREN 10 HEYECAN VERİCİ FİLMİ İZLEYİN

0
KABUKTAKİ HAYALET

HAYAT (MART 2017)

Mars üzerinde araştırma yapan 6 mürettebattan oluşan uzay gemisi ve etrafında dönen olaylar anlatılıyor. Mars’ da dünya dışı teknoloji ve yaşamı araştıran ekibin başına enteresan olaylar geliyor. Bilim kurgu hayranlarını kendinden geçirecek filme de görsel bilgisayar teknolojisinin tüm nimetleri kullanılacak. Gemi mürettebatı, Buldukları hayat izleri ve varlıkların sanıldığından da akıllı olduğunu tespit ediyorlar

KABUKTAKİ HAYALET (MART 2017)

Scarlett Johansson’ ın başrolünde oynayacağı bir bilim kurgu filmi olacak. Filmde Bilinçaltı teknolojisinin varsayımsal olarak gerçekçi bir şekilde işlenmesi söz konusu İlerleyen teknolojinin insan hayatına getirdiği olumsuz yıkımlar filmin temasını oluşturuyor.

ÇEVRE (NİSAN 2017)

Çevre filmiyle sosyal medya ve teknolojik gelişmelerin hayata olumsuz yansıması konu edilmiş. Makineleşen hayatın çarkı içinde ezilen insanlardan ve kaybedilen değerlerden bahsediliyor. Oldukça sürükleyici olması beklenen filmin temaşa ettiğimiz çevrenin arka planında keşfedilmesi gereken sırları barındırdığı ve değeri vurgulanıyor.

VALERIAN VE BİN GEZEGEN KENTİ (TEMMUZ 2017)

Beşinci element filmiyle bayağı heyecanlanmıştık. Bu filmde bilimkurgu ve duygusallık birlikte senaryoya dâhil edilmiş olduğu duyumlarını aldık. Doyurucu görsel temalarla iyi bir mekân karakteristiği bizleri bekliyor olabilir. Zaman zaman esprili bir ortamla uzay hayatının kahramanlarına konuk olmayı bekleyebiliriz.

GÜÇLÜ  PARÇACIK (EKİM 2017)

Uzay istasyonu bazlı bir hikâye. Filmde bir gurup uzay araştırmacısının sebep olduğu felaketten bahsediliyor. Araştırmacı astronotlar aldığı talimatlarla gerçekleştirdikleri bir deney neticesinde dünyanın yok olmasına neden oluyorlar. Sonra kendilerini uzay boşluğunda yapayalnız ve çaresiz buluyorlar. Film bize klişe Hollywood uzay ve astronot hikâyelerini sunacak gibi.

BLADE RUNNER 2049 (EKİM 2017)

Orijinal Blade Runer filminin devamı niteliğinde olacak bir gösterimle karşımıza gelmesi bekleniyor. Tema ve tasarımların aynı mı yoksa geliştirileceği mi bilinmemekte. İlk filmden uzun yıllar sonra gerçekleşmesi bakımından ilgiyle beklenen bir film. Los Angeles’ te kurulacak geleceğin metropolü ve gelecek temalı bir film olacak. Dünya atmosferinin son halinin adeta çılgınca bir modelde işlenmesi bekleniyor.

YOK EDİŞ

Jeff VanderMeer adlı yazarın romanından uyarlanan yakın gelecekte geçen bir film. Alan X olarak bilinen ve bir çevre felaketinin tam ortasındaki bir gurup bilim adamını konu alıyor.  Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh ve Oscar Isaac gibi sansasyonel film yıldızları filmde yer alacaklar. Bilim kurgu alanında çok ilgi toplayacak bir yapıma benziyor. Vandermeer’ in yazdığı kitapları eğer okuduysanız bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Filmin dizi olarak aralıklarla da gösterilme imkanı bulunmakta. Merakla beşliyoruz.

KEŞİF

2014 yılında Charlie McDowell ilk uzun metrajlı, Aşk temalı filmi gerçekten de ilginç olmuştu Zengin kavramlarla film çok iyi kurgulanmıştı. Bu filmimizde bilim kurgu ve gelecek ile ilgili kavramlar modern çağların bir yansıması içinde bizim beğenimize sunulacak. Film yapım ve yönetmenleri Komedi ve teknolojiyi birlikte yaşatmayı amaçlıyor. Filmin dizi mi ya da sinema olarak mı piyasaya sunulacağı henüz kesinlik kazanmış değil.

KÖTÜ YIĞIN

Film bilim kurgu alanında tuhaflıkların işlendiği bir temayla karşımızda olacak. Filmin geçtiği mekân Ortadoğu olacağı söyleniyor. İran bunlardan biri olabilir. Çöl temalı sahnelerle karmaşık ve gizemli bir yapıt bizi bekliyor.

YAKLAŞAN VR FİLMLERİ

Sinematik filmlerde hala daha emekleme içinde olan VR teknojisinin gözlük ve cihazları kullanılarak izlenecek birçok film olacak. 2016 yılında VR ile izlenebilecek filmler tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Film içeriği ve VR sistemi örtüşmeyen kalitesiz iki düzeyde çakışmadan karşımıza çıktı. Şimdi burada VR teknolojisi ile ilgili söylenecek çok şey olsa da buna ileriki yazlarımızda değineceğiz. Dileriz 2017 filmleri gerek bilim kurgu ve gerekse duygusal ve korku filmleri olsun bizi doyurur nitelikte olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here