Ana sayfa Ürün İnceleme Zyxel VMG3925 – B10B

Zyxel VMG3925 – B10B

0

ülkemizde 36 ay garanti ve 7/24 ömür boyu teknik destek vereceğini iddia eden Zyxel, VMG3925 – B10B modelinde kutu içeriği olarak, modem/router, duvar askısı, güç adaptörü, Ethernet kablosu ve VDSL splitter sunuyor.

Dual Bant : 2.4 GHz + 5 GHz
öne çıkan özelliklerinden biri olan “Eş zamanlı Dual-Bant” teknolojisini açıklamak için biraz gerilere gitmek gerekiyor. Oldukça hızlı veri transferi yapmasına rağmen 2000’li yıllarda düşük çekim mesafesi yüzünden rafa kaldırılan 5GHz bandı, günümüzde hemen hemen her cihazın kullandığı 2.4GHz sinyallerinin karmaşası ve trafik sorunları nedeniyle tekrar hayatımıza geri döndü (aynı frekansta fazla sayıda modem ve istemcinin olması ağ üzerinde çakışmalara ve hız kaybına yol açar).  Fakat zaman içinde 5GHz destekli ürünlerin azalmasıyla tek bant olarak çok kabul görmeyeceği  gerçeğini düşünen Zyxel, 2.4GHz ve 5GHz bandını eş zamanlı olarak kullandığı bu modem/router, DSL2 ve ADSL2+ arasında otomatik seçim yaparak kullanıcıları rahatlatıyor.  

Yüksek hız
VDSL2 ile saniyede 100mb (100mbps) hıza erişebilen modem, özellikle 45mb yükleme hızı ile öne çıkıyor. Modemin desteklediği G.vector /vectoring teknolojisi ile, hatlarda oluşan parazit (crosstalk) ve bozulmalar engellendiği için, bu teorik değerlere ve fiber/kablo teknolojisi ile yarışacak noktalara gelmek mümkün. Yine kopmaların ve sinyal düşüklüğünün giderilmesi için kullanılan bir diğer teknoloji de Smart Beam teknolojisi. Bu sayede modem rastgele bir sinyal ağı yaymaktansa, erişilebilir mesafedeki bağlı aygıtların her birine özel bağlantı kurmakta ve onların bulundukları yere özel bağlantı gücü vermekte ve hatta onların hareketlerine göre bu ağları yönlendirmekte. 
Qos (Quality of Service) ile kullanıcı tarafından içerik önceliklendirmesi yapmak da mümkün. Bu sayede IPTV veya oyun gibi öncelik isteyen araçların bağlantılarında herhangi bir düzensizlik yaşanmayacaktır.

VMG3925-B10B sahip olduğu anten yapısıyla da piyasadaki çoğu üründen farklılaşıyor. Bünyesindeki 2 adet 2 desibellik 2.4GHz’lık ve 3 adet 2 desibellik 5GHz anteni ve dahili anten yerleşimi ile evinizde ölü nokta bırakmayacağını iddia ediyor.

 

çoklu SSID ve 4 farklı kablosuz ağ
Bir diğer özellik olan Multi SSID ile kullanıcılara, 4 adete kadar kablosuz ağ oluşturmalarına olanak sağlıyor. çocuklarınız, misafirleriniz, çalışanlarınız ya da müşterileriniz için oluşturabileceğiniz bu ağları, önceden belirlenen saatlerde kapatıp açılacak şekilde programlamanız mümkün. Ebeveyn kontrolünde de kullanılabilecek bu özellikle, çocuğunuzun istenilen gün ve saatlerde internete erişim sağlayabilmesini belirleyebiliyorsunuz. Yine ebeveynler için önemli sayılabilecek bir diğer özellik de kelime filtrelemesi. Böylelikle istemediğiniz kelimelerin filtreye takılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Zyxel VMG3925-B10B bünyesindeki Gigabit Ethernet bağlantısı ile günümüzde sıkça kullanılan IPTV ve ağ veri depolamasına da olanak tanıyor. USB portuna takılabilecek herhangi bir USB depolama ürünü ile ağ üzerinden güvenli dosya paylaşımı da aynı ağı kullanan kişilerin hayatını kolaylaştıracak detaylardan. Bu girişe yazıcınızı bağlayıp gerekli ayarları yaparak, yazıcınızı da kullanıcıların tamamına sunabilirsiniz.

Zyxel VMG3925 – B10B Artılar:
–    Dual Band
–    Yüksek hız
–    4 farklı kablosuz ağ

Zyxel VMG3925 – B10B Fiyatı: 370 TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here