Ana sayfa Haber Zyxel”in yeni modemi, önceden planlanabilen bir kullanıma sahip ve ebeveyn kontrollü

Zyxel”in yeni modemi, önceden planlanabilen bir kullanıma sahip ve ebeveyn kontrollü

1

Zyxel, yeni modem/router ürünü VMG3925-B10B”yi tanıttı. Eş zamanlı dual bant yayın, eş zamanlı 1600 Mbps kablosuz veri hızı, ebeveyn kontrolü ve dosya paylaşım gibi özellikleri bünyesinde barındıran yeni bir modem-router tanıttı.
VMG3925-B10B, ev kullanıcılarının çocuklarının internet kullanımını planlayan, zararlı içeriğe karşı korumayı sağlayacak ebeveyn kontrolü özelliği fonksiyonları çalışıyor.
örneğin çocuğun tableti hafta içi ebeveynin belirlediği zaman aralığında internete çıkacak şekilde ayarlanabiliyor, ebeveynlerin kendi cihazları ise internet bağlantısına devam edebiliyor. Bu teknoloji aynı zamanda kelime filtresi ile ailenin belirlediği kelime içeriğini tarayarak hiçbir şekilde o kelimeye sahip içeriğe girişe izin vermeyecek.

Zyxel VMG3925-B10B, kablosuz bant genişliğini yapılandırmayı ve ev ya da ofislere gelecek misafirler için izinleri önceden belirlenmiş protokoller sunmayı sağlayacak yazılımlar da ön plana çıkıyor. Bunun dışında kablosuz ağı zamanlayarak istenilen saatte açıp kapatmayı sağlayan yazılımla, kullanıcıların gece yatarken ekstra sinyale son vermek için modemi kapatmalarına gerek kalmıyor.

Cihazlarla birlikte gelen MAC filtreleme özelliğiyle evde modeme bağlı olan cihazların MAC adreslerini modemin MAC filtreleme özelliğini etkinleştirerek MAC listesine eklemek mümkün. Ayrıca birden çok kablosuz ağ oluşturma Multi SSID ve kablosuz çıkış gücü yönetimi gibi özellikler de yine VMG3925-B10B’yi rakiplerinden farklılaştırıyor.

Zyxel VMG3925-B10B“nin, ayırt edici özelliklerinden bir tanesi de gigabit ethernet bağlantısı ile aynı anda güncel ev ve işyeri teknolojileri olan IP TV, ve ağ veri depolama ünitesi bağlantı teknolojisi. Bunların yanında VMG3925-B10B, USB portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı, bu dosyalara kablosuz yerel ağ üzerinden güvenli erişim (USB bellek veya USB sabit disk) desteği de sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here