Ana sayfa Donanım ZyXEL’in yeni ADSL2+ Modem/Routerı P1302-T10D

ZyXEL’in yeni ADSL2+ Modem/Routerı P1302-T10D

0

ZyXEL”in yeni ADSL2+  Modem/Routerı P1302-T10D,  802.11n teknolojisi desteği ile kullanıcılara yüksek hızda ve kesintisiz veri aktarımı imkanı sunuyor.  ürün, Wi-Fi Korumalı kurulum, SPI özelliği,  DoS ataklarını engelleyen Gelişmiş Güvenlik Duvarı ve paket filtreleme seçenekleri ile internet erişiminde performans kadar güvenlik ve süreklilik arayanların da ilgisini çekiyor!

Ev tipi kullanıcılardan küçük ve orta ölçekli işletmelere, kurumsal şirketlerden büyük telekom firmalarına dek çok geniş bir müşteri skalasına ürün ve çözümler sağlayan dünyanın önde gelen ağ teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, pazara sunduğu yeni ADSL2+ Modem/Router ürün ailesi ile beğeni topluyor. 802.11n teknolojisine sahip P1302-T10D, üstün performans ve geniş kapsama alanı ile dikkat çekiyor.  Cihaz, ayrıca sahip olduğu üstün özellikler ile sadece performans değil güçlü ve sürekli  bir ağ erişimini de garanti altına alıyor.

 

 

üst düzey performans ve kapsama için 802.11n teknolojisi

ZyXEL P1302-T10D, 300Mbps yüksek hızda ve kesintisiz veri aktarımını destekliyor. ürün ailesinin sahip olduğu 802.11n teknolojisi sayesinde servis sürekliliği ve ağ verimliliği, ulaşılabilecek en üst seviyeye çıkabiliyor. ZyXEL P1302-T10D, IEEE 802.11 b/g Wi-Fi sertifikalı tüm cihazlar için geriye dönük destek sunmanın yanında, bireysel güvenlik ve multi SSID desteği de sağlıyor. Böylece kullanıcılar, hem üst düzeyde bir performans hem de güçlü, sürekli ve güvenli bir internet erişimine sahip olabiliyorlar.

 

 

WPS, SPI Firewall, IPv6 Desteği gibi önemli özellikler bir arada!

Wi-Fi Protected Setup(WPS), kablosuz ağların kolay ve güvenli kurulumu için standart bir özellik. WPS özelliği bulunan kablosuz ağ cihazlarını, tek tuşa dokunarak kendi aralarında yüksek güvenlik seviyesinde şifrelemek mümkün.

ZyXEL P1302-T10D”nin dikkat çeken özelliklerinden bir kaçı ise, IPv6 desteği, kullanıcı dostu arayüz ve MAC adres tabanlı ebeveyn kontrol desteğine sahip olması.

Ayrıca P1302-T10D”nin barındırdığı Durum korumalı Paket İnceleme (Stateful Packet Inspection – SPI) Firewall teknolojisi, bir veri paketinin başlığını ve sayfa sonunu incelemenin yanında, veri paketinin geçerli bir oturuma ait olup olmadığını denetliyor. ürünler, barındırdıkları SPI, Denial of Service -DoS ve Distributed DoS – DDoS özellikleri sayesinde hacker”lara, sızma girişimlerine ve zararlı yazılımlara karşı önleyici savunma hattı oluşturabiliyor.

 

Servis Kalitesi (QoS) Desteği

Yeni ürünler, Eşzamansız Aktarım Modu (ATM) servis kalitesi özelliklerine de sahip. Böylece servis sağlayıcılar, kendi servis kalitesi politikalarını diledikleri gibi belirleyip, IPTV ve VoIP bazlı servisler gibi görev önceliği olan servislere öncelik verebiliyorlar. Ağ verimliliğini ve etkinliğini artırabilen servis sağlayıcılar, aynı geniş bant bağlantı üzerinden yüksek hızda veri aktarımı, TV yayını ve IP telefon olanağı gibi çoklu oyun uygulamalarını son kullanıcılara günlük yaşamın bir parçası şeklinde sunabiliyorlar.

 

 

TR-069 uzaktan yönetim ile “tak-çalıştır”

TR-069 standart yönetim özellikleriyle birlikte servis sağlayıcılar, istemci cihazları son kullanıcıların manuel müdahalesine gerek kalmaksızın yönetebiliyor ve yapılandırabiliyorlar. Bu özellik, sadece kullanıcılar için “tak-çalıştır” şeklinde bir ürün deneyimi sunmakla kalmayıp, konuşlandırmada yaşanabilen zorlukları ve karmaşayı da ortadan kaldırıyor ve işletme ve bakım maliyetlerinde ciddi bir tasarruf sağlıyor.

 

 

Cihazın temel özellikleri:

P-1302-T10D Kablosuz 300Mbps ADSL2+ 4 Port Modem/Router

IEEE 802.11n standardı ile 300 Mbps kablosuz bağlantı hızı,
2.4GHz frekans bandında WEP, WPA/WPA2 veri şifreleme,
Kolay ve güvenli kablosuz bağlantı için tek tuş WPS butonu,
Dört adet Ethernet RJ-45 portu, bir adet RJ-11 DSL portu,
Kablosuz bağlantının istenilen saatler arasında açık olmasını sağlayan zamanlama özelliği,
SPI özelliğine sahip ve DoS ataklarını engelleyen Gelişmiş Güvenlik Duvarı,
IPv6 desteği,
Paket filtreleme ve URL bazında kelime yasaklama özelliği,
Dahili 2x3dBi dahili anten

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here