Ana sayfa Haber ZyXEL: “Haydi, biraz değişiklik!”

ZyXEL: “Haydi, biraz değişiklik!”

0

ZyXEL, ürettiği modemlerin ve diğer ağ ünitelerinin çalışma prensiplerini değiştirdiğini açıkladı. Geçtiğimiz çarşamba günü gerçekleştirdikleri eğlenceli etkinlikte, ZyXEL‘in yeni stratejileri, kullanacakları yazılım teknolojileri, modemlerdeki altyapı güçleri anlatıldı. Bu yeni prensiplerin başlangıcı da 7/24 ürün ve teknik destek olduğunu belirtiyorlar. Bu teknik desteğe ek olarak verilen garanti opsiyonları da firmanın kendi açısından güvendiği servislerden bir tanesi.

Bu garanti opsiyonları ve teknik destek bir tarafa, görünüşe göre ZyXEL, dönemin olmazsa olmazlarından biri olan Ar-Ge gelişimini daha fazla desteklemeye başlamış. Ar-Ge’den çıkacak olan prototipler ve yazılımlar ağ ünitelerini daha işlevsel çalışabilen, uzaktan daha rahat kontrol edilebilen bir modem ailesi ortaya koyacağı iddia edildi. Bu konuda ortaya çıkan bir çalışma da; geçmiş dönemlerde kış aylarda oluşan dalgalanmalara karşı ADSL bağlantılarında hız düşmelerini önleyen ZyXEL modem aileleri bu Ar-Ge ekibinden çıktı.

Yazılım olarak ayrıca VPN yapıları, misafir bağlantılar için multi SSID ve ebevyn filtresi gibi özellikler de firmanın özellikle üzerine titrediği bir diğer konular. Bu teknolojiler her ortamdan cihazları korumayı hedeflemekle birlikte çocukların internette önceden planlanarak zararlı içeriklere karşı korunmasıyla ilgili oldukça önemli. Ebevyn kontrolünde, modemin arayüzünden gün ve saat ayarlaması yapılarak hangi cihazın internete giriş yapabileceğini kontrol edebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here