Ana sayfa Donanım ZyXEL geleceğin evlerini yaratıyor

ZyXEL geleceğin evlerini yaratıyor

0

ZyXEL yeni medya sunucusu ile evleri dünyaya açıyor

Dünyanın lider bağlantı çözümleri ve teknolojileri sağlayan şirketi ZyXEL”in gelişmiş özelliklerle donatılmış medya sunucusu NSA-210, Türkiye”de de satışa sunulmaya başlanıyor.  Ev ve ofisleri geleceğin “akıllı” ortamlarına dönüştüren ve 2 terabayta kadar depolama özelliği bulunan NSA-210, sıradan evleri geleceğin akıllı evlerine dönüştürüyor.

Sıradan evlerden akıllı evlere
ZyXEl’in yeni nesil medya sunucusu, DLNA (Digital Living Network Alliance) uyumluluğu ile de dikkat çekiyor. Yani evde network ortamına açık, televizyon, bilgisayar, oyun konsolu ve diğer elektronik cihazlarla entegre olabilme özelliği bulunuyor. Bittorent P2P (peer to peer) dosya transfer yazılımına sahip olan cihaz, gelişmiş dosya kontrol özellikleri sayesinde kullanıcının indirmek istediği her tür dosyayı bilgisayar kapalıyken bile, hatta istediği hafta, gün ve saatte otomatik bir şekilde elde etmesini sağlıyor.

NSA-210, FTP sunucusu olan, YouTube ve Flickr ile çalışan internet severlerin de işlerini kolaylaştırıyor. Geleceğin teknolojilerini üreten ZyXEL”in NSA-210 ürünü, üzerindeki dosyaların otomatik olarak FTP sunucusuna, gerektiği şekilde yüklenmesini sağlıyor. Aynı şekilde, kolayca yapılan bir ayarlamayla NSA-210, üzerine yeni depolanan video ve fotoğrafları da otomatik olarak kullanıcı adına YouTube ve Flickr”a yükleyebiliyor.

Tek tuşa tüm elektronik cihazlardaki bilgileri yedekleme
ZyXEL’in yeni medya merkezi, ev ve ofis kullanıcılarına çok kullanışlı yedekleme özellikleri de sunuyor. Memeo Auto-backup yazılımıyla NSA-210, PC”ler üzerindeki verileri otomatik olarak kendi üzerine yedeklerken, “Copy/Sync” tuşuyla da USB bellek, kart okuyucusu ve dijital fotoğraf makinesi gibi harici kaynaklar üzerindeki bilgileri kendisine hızla kopyalayabiliyor.

Gelişmiş güç yönetimi özellikleri
ZyXEL NSA-210, güç yönetimine imkan veren özellikleriyle işlemlerinizin durmasına ya da yarım kalmasına izin vermeyerek kontrolü elden bırakmıyor. Elektrik kesintisi olduğunda tekrar açılma, kapalı kalma ve eski durumu muhafaza etme opsiyonları sayesinde, kullanıcıların uzaktan cihaza müdahale etmesine gerek kalmadan yarım kalan dosya transferlerinin kaldıkları yerden devam etmesini mümkün kılıyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here