Ana sayfa Donanım Zyxel Aurora kamera inceleme

Zyxel Aurora kamera inceleme

0

Ağ ürünleri ile tanıdığımız ZYXEL firmasının dijital ev çözümleri portföyüne eklediği Aurora kamera ile ev kullanıcılarına yönelik gerek kurulum gerekse kullanım olarak kolay çözüm sunuyor. 

Aurora bulut destekli kaliteli kutusu ve üçgen tasarımı ile göze çarpıyor. özellikle kolay kuruluma özen gösteren ZYXEL, Aurora’nın 4 farklı şekilde montajına imkan sağlayacak her şeyi kutu içinde kullanıcısına sunuyor. öyle ki paketten duvar montajı için gerekli vida ve dübeller bile çıkmakta. Duvara montajı dışında, manyetik tabanı ile metal yüzeylere yapışabilen Aurora, standı ile ya da yalın halde kullanılabiliyor. Kutusundan çıkan 3mt uzunluğunda bir USB Type-C kablosu ve adaptörü ile kullanıma hazır halde gelen Aurora’nın kurulumu için bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Akıllı telefonunuza indireceğiniz ZYXEL Aurora uygulaması ile kolayca kurulum yapabiliyorsunuz. 

 

Kamera sensörünün dışındaki renkli led durum göstergeleri ile tüm uyarı ve yönergeleri farklı renklerle size anlatan Aurora’nın kurulumunu yapmak için birkaç dakika yeterli oluyor. ZYXEL hesabı oluşturup mobil uygulamaya giriş yaptığınızda, ağınıza bağlı kamerayı anında uygulama ekranınızda görebiliyorsunuz. Böylece kablosuz internetinizin de şifresini girerek ağınıza da bağladığınız kameranıza uzaktan erişiminiz hazır oluyor.

Teknik özelliklerine bakacak olursak, 145 derece görüş açısına sahip Aurora, Sony’nin 2.1 megapiksellik CMOS sensörü ve f2.0 diyaframı ile düşük ışık koşullarında bile net görüntü sağlayan bir teknik donanıma sahip. 720p ve 1080p kayıt yapabilen Aurora’yı bir çok benzerinden ayıran bir diğer özelliği ise, renkli gece görüşü. Bu tarz modellerin standart bir özelliği haline gelen gece görüşleri genelde monochrome olur fakat Aurora’da bu özellik Aurora Color Image adlı teknoloji ile renkli. Bu sayede düşük ışık koşullarında ve geceleri daha belirgin ve anlaşılabilir görüntüler elde etmeniz mümkün. çift yönlü hoparlörü ile orada olmasanız bile kamera aracılığı ile anlık sesli iletişim sağlayabildiğiniz Aurora da çift hoparlör bulunuyor. 

 

Canlı izleme ile görüntü almanızın dışında, mobil uygulamasındaki takvim ve saat aralıkları ile istediğiniz zaman aralıklarında cihazın kayıt yapmasını programlayabiliyorsunuz. Hareket algılama sensörü de bu tip kameralarda standartlaşan bir özelliktir fakat Aurora ile, kamera sensörünün gördüğü görüntüyü 25 adet kareye bölüp, istediğiniz noktalardaki hareketi algılamasını sağlayabiliyorsunuz. Mesela bu özellik ile odanızın sadece bir kısmındaki pencerenizi veya kapınızı seçip oradaki hareketi algılayabiliyorken, uçuşan bir perdenizi bu sensörden uzak tutabiliyorsunuz.

Arka kısmındaki aksesuar takılabilir kısma da isterseniz hırsız caydırıcı alarm veya kablo karmaşasını sona erdiren bir PoE (power over ethernet: ethernet üzerinden güç beslemesi ile ekstra bir güç kablosuna ihtiyaç duymama) adaptörü takabiliyorsunuz. Bu aksesuar takılabilir kısım ile ileriye dönük başka aksesuarların kullanılabilmesi de mümkün görünüyor.

 

16 GB ücretsiz ve süresiz depolama alanı ile kullanıcılarına gelen Aurora, wifi 802.11n ve Bluetooth 4.1 desteğine sahip. Türkçenin de aralarında bulunduğu 9 dil desteği ile gece/gündüz sahip olmak istediğiniz güvenliği aylık ücret olmaksızın size sunuyor.

Standart özelliklere artı olarak son kullanıcı için kolay kurulumu, renkli gece görüşü, farklı montaj seçenekleri ve farklı ayarlara sahip mobil uygulaması ile pazarda kendine iyi bir yer edineceğini öngörmek mümkün.   

Zyxel Aurora Fiyat: 1.000TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here