Ana sayfa Donanım ZTE MWC 2014″te Open C ve Open II ile dünyada bir ilki...

ZTE MWC 2014″te Open C ve Open II ile dünyada bir ilki gerçekleştirdi

0

ZTE, Open“ın ilk tanıtımını Mobile World Congress 2013″te gerçekleştirmişti. ZTE, 2014 yılının sonuna kadar toplam bir milyon Firefox OS satmayı hedefliyor. Mozilla ile güçlü ilişkilerde yeni bir aşama kaydedilmesi ve bu bağın daha da ileriye taşınması anlamına gelecek. “Open C” modeli, Firefox OS“nin en son sürümü üzerinde çalışan ilk cihazlardan biri olmakla beraber, daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve daha üstün bir fiyat-performans oranı garantilemek için üretildi.

 

 

ZTE dünyada ilk kez Firefox işletim sistemi ile çalışacak iki telefon modelini MWC 2014

 

Firefox OS“nin en yeni sürümü ile çalışan cihazları arasında olan Open II, 2013 yılında Telefónica tarafından altı ülkede piyasaya sunulan, ABD ve İngiltere pazarlarında ise eBay tarafından satışı gerçekleştirilen, popüler ZTE Open serisinin geliştirilmiş versiyonu. Açık kaynak ile ustaca birleştiren, web-tabanlı Firefox Os ve Open II kullanıcılara muhteşem bir deneyim sunacak.

 

Firefox OS, açık kaynaklı, web-tabanlı bir çalışma sistemi. Kamera ve HTML5 teknolojilerini kullanarak SMS ve oyun yapma gibi özgün olanakları da içeren çok kapsamlı, geniş, gelişmiş özellikler ve uygulamalarla birlikte çok yeni ve sade bir UI sunacak. Web uygulamaları, kaynak ve erişim yoğunluklu olmayıp, bu özellik kullanıcılara rakiplerine kıyasla çok daha cazip fiyatlarla yüksek düzeyde performansın keyfini çıkarma olanağı sağlayacak. Open C modeli, Firefox OS“nin kendine özgü uyarlanabilir arama fonksiyonu olduğu kadar, iki yönlü temas ve bağlantı senkronizasyonu ve link bağlantıları gerçekleştiriyor. Bu, kullanıcılara ana sayfa ekranının üstünde yer alan arama kutusunu kullanarak, içeriği çok daha süratli ve kolay bir biçimde taramalarına imkan sağlıyor.
 

 

ZTE dünyada ilk kez Firefox işletim sistemi ile çalışacak iki telefon modelini MWC 2014

Open C modeli; Qualcomm 1.2 GHz”ye kadar çıkan hızlarda çalışan çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200 işlemcisi kullanıyor. Firefox OS serisi ürünler, daha az kaynak tükettiği için, çok uzun süreli video izlenmesi veya müzik dinlenmesi durumunda bile, Open C üzerindeki 1400 mAh pil en az altı ve en çok sekiz saat dayanıyor. Open C modeli koyu mavi, açık mavi, turkuaz, kırmızı, beyaz ve turuncu olmak üzere altı ayrı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

 

 

ZTE Open C teknik özellikleri:

– OS: Firefox OS
– Ağ: GPRS/WCDMA/HSPA+
– Kamera: 3 MP
– Ekran: 4-inç WVGA (800 ◊ 480 piksel), çoklu-dokunmatik özellikli
–  CPU: Qualcomm Snapdragon 200 işlemci, çift çekirdekli CPU, çekirdek başına 1.2 GHz”ye      ulaşan hız kapsamı
– Hafıza: 512 MB RAM + 4 GB ROM
– Pil: 1400 mAh
– Boyutları: 126 ◊ 64.7 ◊ 10.8 mm

 

 

ZTE dünyada ilk kez Firefox işletim sistemi ile çalışacak iki telefon modelini MWC 2014

 

 
ZTE Open II teknik özellikleri:
 
– OS: Firefox OS
– Ağ: GPRS/WCDMA/HSPA+
– Kamera: 2 MP
– Ekran: 3.5-inç HVGA (480 ◊ 320 piksel), çoklu-dokunmatik özellikli
– CPU: MSM8210 çift çekirdek 1.2 GHz
– Hafıza: 256 MB RAM + 2 GB ROM
– Pil: 1150 mAh
– Boyutları: 118 ◊ 61 ◊ 10.5mm
 

 
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here