Ana sayfa Haber ZTE Kuantum düğmesine bastı: kriptolojiye dayalı telekomünikasyon

ZTE Kuantum düğmesine bastı: kriptolojiye dayalı telekomünikasyon

0

ZTE, endüstrinin ilk optik iletim ağı (OTN) tabanlı kuantum şifreleme iletim çözümünü duyurdu. ZTE tarafından geliştirilen bu çözüm telekomünikasyon güvenliği sektörünün gücünü artıracak özelliklere sahip. Yeni çözüm, birçok sisteme kolaylıkla adapte edilebilme, üstün güvenlik ve güvenilirlik gibi özelliklere sahip.

Mozi kuantum uydusunun fırlatılmasıyla birlikte sektörün daha da ilgisini çeker hale gelen kuantum telekomünikasyon teknolojisi güvenlik konusunda çok üstün özellikler sunuyor. Kuantumun sunduğu eşsiz özellikleri baz alan bu teknoloji, güvenilir şifreler oluşturup, dijital verileri tek bir foton ile güvenli bir şekilde iletmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca şifrelerin belli aralıklarla yenilenmesini sağlayarak güvenliği daha da artırıyor. ZTE tarafından geliştirilen bu yüksek teknolojili çözümünün iletim ve güvenlik yetenekleri geleneksel tüm şifreleme yöntemlerinden çok daha ileri düzeyde özellikler sergiliyor.

ZTE”nin, yaptığı detaylı analizler ve güvenlik araştırmaları sonrasında OTN ekipmanlarına eklediği kuantum şifreleme teknolojisi, mevcut ağ servis sistemini değiştirmeden uygulanabiliyor, böylece üstün güvenlik özelliklerinden daha kolay bir şekilde faydalanılabiliyor.

2016 yılı ZTE”nin optik iletim alanında birçok atılıma imza attığı bir yıl oldu. Ocak ayında TMA ile birlikte 400G testini başarıyla tamamlayan ve endüstride ulaşılan en yüksek mesafeli iletimi yapan ZTE, Haziran ayında ise tek taşıyıcı 800G 16QAM ile dünyanın en uzun mesafeli iletimini yapan şirket oldu. ZTE yeni geliştirdiği kuantum şifreleme teknolojisi ile de optik telekomünikasyon sektörünü kuantum çağına taşımak için önemli bir adım attı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here