Ana sayfa Haber ZTE Blade V7 Lite İncelemesi: Bilinenin son kalanı

ZTE Blade V7 Lite İncelemesi: Bilinenin son kalanı

0

ZTE Blade V7 Lite ile birkaç hafta önce tanıştık, tasarım silüeti açısından ZTE bazı şeyleri değiştirmeye çalışmış olsa da biraz arada kaldığını söyleyebilirim. Yani, tasarımdaki silüeti değiştirip değiştirmeme konusunda epeyce kararsız kaldığı bir model, ZTE Blade V7 Lite. Malzeme konusunda değişikliker var,yazılım konusunda biraz daha hafifletilmiş, biraz daha “pure Android” modasına uyan bir cihazla karşılaştık. Aslında tamamen kendi arayüzünü kullanıyor fakat oldukça akıcı olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım konusunda heyecanlandıran bir değişiklik yok, ve ya eleştirebileceğim bir eksiklik yok. ZTE, tam bir fiyat-performans ürünü tasarlamış hem görünümü hem de yazılımıyla. Tasarımda değişiklik olmasa da, ZTE bazı değişikliklerin sinyallerini vermiş zaten. özellikle BMW Designworks ile olan çalışmaları bu telefona (kısmen) yansıtılmış, biraz da avrupalı makyajı yemiş ABD’li performans aracı hissiyatı yarattı. Tasarımla alakalı şöyle bir gerçek var; ne kadar detaydan uzak kalırsanız tasarımınız o kadar hatadan uzak kalır. Tasarımda detay artış gösterdikçe hata oranı da artar. ZTE Blade V7 Lite’deki ne eksik ne fazlası duruşu gerçekten hoşuma gitti.

İşlemcisine baktığımızda 4 çekirdekli bir MediaTek işlemcisi var. MediaTek, yaklaşık 3 yıl önce fiyatlandırmalarıyla ilgili değişikliklere gideceğini, daha fazlasını daha aza sunacağını söylediğinde heyecanlandırmıştı, geç de olsa MediaTek’in bu çeşit işlemcilerini ve bu vizyonunu Blade V7 Lite modelinde görebildim. Oyun açısından elbette çılgın atmadı ancak hevesimi kursağımda bırakmayacak da bir performansa sahip. Aslında işlemciyle ilgili oyun sadece gelip geçici bir değerlendirme. MediaTek’in bu işlemcisi özellikle HTML5 yazılımıyla videolarda farkını gösteriyor, kamera yazılımlarınn üzerinde fazla yük oluşturmaması, işlemcinin ayrı güzelliklerinden bazıları. İncelemedeki cihaz 16GB yerel bellek, 2GB da RAM sağlıyor. Buna karşın aslında bu işlemciyle 3GB’lık bir RAM de gayet hoş olabilirdi.

Fotoğraf performansı konusunda sadece gece çekimlerinde “fark yarattığını” söyleyemem, doğal ışık koşullarında bekleneni verebildi. Daha önce de belirttik; telefon asla göründüğünden azını vermiyor. Bununla birlikte fotoğrafçılık konusunda bir fiyat-performans odaklı cihaza rağmen ters ışığa yaklaşımı da hoşuma gitti. Kameraların rakamsal özellikleri ise şu şekilde: 13MP arka kamera ve MP flaşlı ön kamerası var.

Pil performansı, işlemcisini beğenmemin ana nedenlerinden bir tanesi. 2500mAh’lık bataryası bulunuyor ve tam dolu bir şarjdan; yüzde 5’lik bir şarjla yeterli düzeyde performans verimliliği sağlayabildi.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here