Ana sayfa Haber Zencommerce bazı istatistiklerle birlikte girişimci adaylarına bazı sürprizleri de duyurdu

Zencommerce bazı istatistiklerle birlikte girişimci adaylarına bazı sürprizleri de duyurdu

0

Dreamcommerce’in Türkiye’deki ayağı Zencommerce, bazı istatistiklerle birlikte daha önce de yakın durduğu girişimci adaylarına da planladığı bazı sürprizleri de duyurdu. Zencommerce’e göre firmaların 2016 yılı kapsamında bayram öncesinde ve yılbaşı öncesinde e-ticaret rakamlarında gözle görülür, elle dokunur bir artış var. Bunun nedeni elbette internet ağlarının genişlemesiyle birlikte Zencommerce’e göre artan mobil ticaret. Daha doğrusu internet alışverişlerinin mobil platformlara daha iyi bir sunumla ulaştırılması yönünde bir istatistik var. Zencommerce.com ise girişimci adaylarına e-ticarete dahil olmaları adına son dakikaya kadar sürpriz fırsatlar sunmakla birlikte 26-31 Aralık tarihlerinde yüzde 80’e varan indirimler planlandı.

E-ticaretin yılbaşı dönemini canlandırdığına en iyi örnek ABD”de Şükran Günü”nü takip eden Kara Cuma ve Siber Pazartesi. Amerikalılar 2016″da Kara Cuma siparişlerinin yüzde 48″ini mobil cihazlardan yaparken, aynı alışkanlığı Siber Pazartesi”de de gösterdi.

 

Küresel alanda hızla değişim gösteren alışveriş dinamiklerini değerlendiren Zencommerce Türkiye ülke Müdürü Emre Gülas”ABD”de Kasım-Aralık perakende e-ticaret satışları 56,4 milyar dolara ulaşırken, mobil e-ticaretin bu rakamdaki payı 12,6 milyar dolar oldu. Siber Pazartesi”nin 2016″da getirdiği gelir ise geçtiğimiz yıla oranla yüzde 12,1 artarak 3,45 milyar dolara yükseldi. Türkiye”de ise son birkaç yıldır etkisini hissettiren Kara Cuma, yılbaşı dönemlerinde tüketicileri daha fazla alışverişe teşvik ediyor”” ifadesini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here