Ana sayfa İnternet Yurt dışından teknolojik cihaz getirenlere müjde

Yurt dışından teknolojik cihaz getirenlere müjde

0

Daha ucuza mal olduğu düşünülerek yurt dışından getirilen, fakat birçoğu garanti kapsamında olmayan teknolojik cihazlar için artık bir güvence var

Teknokask”ın sunduğu Hizmet Paketi”nin içeriğinde yer alan sigorta hizmeti ile güvence altına alınan cihazlar, ekran kırılmasından sıvı temasına kadar oluşabilecek birçok sorunda kullanıcılara güvence sağlıyor.

Başta cep telefonu, tablet PC, notebook olmak üzere, yurt dışından getirilen cihazların çoğunun Türkiye”de garanti kapsamında olmadığını belirten Teknokask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, yurt dışından getirilen cihazlara Türkiye”deki yetkili servislerin hizmet vermediğini, bu sebeple tüketicinin yurt dışından beraberinde getirdiği elektronik cihazları hiçbir güvence altında olmadan kullandığını belirtiyor.
 


1 Yılda 1 Milyondan Fazla Cep Telefonunu Yurt dışından Alıyoruz

BTK verilerine göre 2011 yılında yurt dışından bireysel yollarla 1.015.621 adet cep telefonu getirildi. 2012 yılında bu rakamın yeni düzenlemeler sonrası 2011″in gerisinde kalacağı düşünülse de artış yaparak 1.125.007 adet olarak açıklandı.

Rakamlar Her Yıl Artıyor
Maliye Bakanlığı”nın yurt dışından getirilen cep telefonlarına zorunlu harç bedeli koymasıyla 2012″nin Haziran ve Temmuz aylarında bireysel yollarla Türkiye”ye giriş yapan cep telefonu sayısı 2011 yılına göre yarı yarıya azaldı. Ancak yılın son çeyreğinde internet üzerinden online olarak cihaz kaydı kolaylığının gelmesiyle rakamlar 2011 yılını geçti.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here