Ana sayfa Donanım Yüksek kapasite ve performans Canon”da buluşuyor

Yüksek kapasite ve performans Canon”da buluşuyor

0

Canon”un ödüllü full HD video kamera HG10 modelinin iki yeni varisi piyasada

 

Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri olan Canon, yüksek kapasiteli dahili hard diske görüntü kaydı yapan iki yeni High Definition (HD) video kamera modeli olan HG20 ve HG21″i piyasaya sundu. ödüllü HG10 modelinin varisi olan bu kameralardan HG20 modeli, 22 saatlik görüntü kaydedebilen, 60 GB kayıt kapasitesi sunarken; HG21 bunu iki katına çıkararak 120 GB kayıt kapasitesine sahip bulunuyor. Her iki kamera da, AVCHD (High Definition için Gelişmiş Video Kodeki) formatı altında erişilebilecek en yüksek oran olan 24 Mbps”lik veri MPX kayıt modu ve dahili sabit sürücüye veya çıkartılabilir SDHC kart ortamına kayıt yapma yeteneği sunan Canon”un İkili Kayıt Sistemi”ni barındırıyor.

 

Kullanıcıların HD kayıtlarını yönetmesine yardımcı olmak için, iki video kamerada da önemli birkaç geliştirme yapıldı. Kayıt bitince, yeni kullanıcı arayüzü sayesinde Sahne Seçimi daha basitleştirildi. Aradan seçim yapmak için ekranda bir anda 15 adede kadar küçük resim gösterebilme olana€ı sa€landı. Kullanıcıların saatler uzunluğundaki çekimler arasından en iyi anları seçip kamera içinde basit bir oynatım listesi oluşturmalarına imkan veren bu özellik sayesinde, arkadaşlar ve aileyle paylaşım daha zevkli bir hale geldi.

Hem HG20 hem de HG21, 1920×1080 Full HD çözünürlükte, AVCHD görüntüleri alıp kaydedebiliyor. Bu da, en yüksek kalitede görüntüler elde etmek için, Full HD televizyonların çözünürlüklerine ideal bir şekilde eşleştirildi. Her iki video kamera da Canon”un bir sonraki nesil HD Video Kamera Sistemlerinden faydalanıyor. Geliştirilmiş çözünürlük ve görüntü kalitesi Canon”un 3.3MP Full HD CMOS sensörü ile sunuluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here