Ana sayfa Donanım Yüksek hızlarda fotoğraf:Olympus Traveller SH-21

Yüksek hızlarda fotoğraf:Olympus Traveller SH-21

0

Taşınabilirliği, hızlı zoom özelliği, kolay kullanımı ve yaratıcı efekt özellikleri ile dikkat çekiyor.

Olympus Traveller SH-21
Olympus”un Traveller serisine ait yüksek zoom”lu kompakt fotoğraf makinesi SH-21 test merkezimizdeydi. Traveller serisi aygıtlarda dayanıklılık ve zorlu ihtiyaçlara yanıt verebilecek teknolojiler ön plandadır. Kolay kullanımlı SH-21″de bu belirtilen formatlara oldukça uygun özellikler taşıyor. Metalik ağırlıklı dış kaplamada sert plastik de tamamlayıcı olarak kullanılmış. Dengeli çizgileri ve uyumu ön planda olan aygıt, dış görünümünde minimal yapısıyla dikkat çekici bir tasarıma sahip.

 

Oldukça hafif ve kolaylıkla taşınabilir düzeydeki SH-21″in bu özelliği;12.5x süper-geniş açı optik zum özelliğinin yanında kullanıcısına sunabiliyor olması artı puanı hak ediyor. Zum özelliği hızlı ve çok sessiz bir genel işleyişle tatmin edici sonuçlar sergiliyor. 16 milyon piksel fotoğraf çekimine olanak tanıyan CMOS sensöre sahip aygıtta normal ışık koşullarında fotoğraf sonuçları gerçeğe çok yakın düzeyde, az ışıklandırılmış iç mekânlarda ve konser gibi zorlu ışık şartlarına sahip ortamlarda fotoğraf kalitesi oldukça iyi.
 

Olympus Traveller SH-21

ön kısımda lensin sağ kısmında konumlandırılmış flaş, birçok kompakt modele kıyasla daha büyük tutulmuş, bu şekilde daha düşük ışıklı ortamlarda optimum performansa ulaşabiliyorsunuz. Cihazda 1080p Full HD video kaydı gerçekleştirilebiliyor. Video kaydı testlerinde çeşitli ışık koşullarında net sonuçlara ulaşıldı.

 

SH-21″in arka kısmında dokunmatik özellikli 3-inç LCD ekran yer alıyor. 450.000k noktalı ekranın dokunmatik geri-bildirim düzeyi tatmin edici. üstelik fiziksel kontrollerin hemen hemen tümü de aygıtın arka ve üst kısımlarında kullanıcıların alışık olduğu yerlerinde bulunuyor ve bu durum çok yönlü kullanım artısını meydana getiriyor. Mod kadranı, açma-kapama butonu, döndürmeli zum kontrolleri üstte; tek butonla video kaydı, info, menü, menüden atama yapılabilen bir buton ve görüntülerin yer aldığı arayüze geçiş butonu da arka tarafta yer alıyor. OK ve menü içinde gezinme için yön kontrolleri de arka yüzdeki diğer iki kontrol şeklinde.
 

 

Yüksek hızda ardışık çekim, iAuto ve AF Odak izleme özelliklerine sahip SH-21″in sihirli filtre modları da övgüyü hak ediyor. Bu modlarla yaratıcılığınıza yeni boyutlar kazandırabilirsiniz. 3 boyutlu fotoğraf çekim modu da bulunan aygıtın akıllı panorama, yüz tanıma, sahne modları, yıldız ışığı, güzellik modu gibi çeşitli mod ve özellikleri de bulunuyor. Canlı Kılavuz özelliği, ince ayarların fotoğrafları nasıl etkilediğini canlı olarak gösteriyor. Fotoğraflı video klip oluşturulabilen SH-21″in fotoğraf menüsünde gezinmekte son derece pratik. USB”den şarj edilebilen aygıtın kutu içeriğinde adaptörden şarj mekanizması da çıkıyor. Şarj için pili çıkarmanıza gerek olmaması da diğer bir sevindirici özellik. Eye-Fi kart uyumluluğu bulunan SH-21″in siyah, kırmızı ve bej olmak üzere 3 farklı renk alternatifi bulunuyor.
 

Genel puan: 90

Tasarım: 4
Kullanım: 5
Performans: 5

Fiyat: 620 TL
 

Artıları:

• Filtre efektleri
• Kompaktlık
• Full HD video kaydı
hızlı zoom

Eksileri:

• Butonların malzemesi daha iyi olabilirdi.

Bilgi için: www.olympus.com.tr

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here