Ana sayfa Haber YouTube videoları artık WhatsApp”tan çıkmadan izlenebiliyor!

YouTube videoları artık WhatsApp”tan çıkmadan izlenebiliyor!

0

WhatsApp’ın son sürümüne eğer hala güncellenmediyseniz acele edin çünkü yeni özellikler herkesin kullanım deneyimini arttırmak için geldi. Ses kaydı sırasında artık sürekli basılı tutmak yerine kilitleyerek istediğimiz kadar kayıt yapabileceğiz. Bunun yanında, uygulama içerisinde açılan YouTube videoları artık telefonların uygulamalar arası geçiş yaparak kasılmasını engelleyecek.

Yeni ses kayıt kilitlemesi ile önceden basılı tutmanız gereken butonu basitçe yukarı sürükleyerek kilitlenmesini sağlayabilirsiniz. Ardından istediğiniz şekilde tutarak karşı tarafa derdinizi anlattıktan sonra gönder tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Güncellemeyle gelen diğer özellik olan uygulama içi YouTube video oynatıcısı ise muhtemelen ses kaydı kilidi gibi Telegram’dan esinlenilerek WhatsApp’a entegre edilmiş. özellik sayesinde karşı taraftan gelen ya da sizin gönderdiğiniz video bağlantılarına tıklayarak izleyebilirsiniz, YouTube uygulamasını ya da tarayıcınızı açmanıza gerek kalmaz. Eğer telefonunuz Android Oreo sürümüne sahipse bu videoyu ekran-içinde-ekran modunda da izlemeye devam edebileceksiniz.

Bahsettiğimiz özellikleri getiren WhatsApp versiyon 2.18.102 iOS için stabil olarak kullanılabilir, yani herkes tarafından indirilebilir olsa da Android kullanıcıları için hala beta sürecinde. Eğer iPhone kullanıyorsanız uygulama mağazası App Store’a giderek uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Android kullanıyorsanız buradan WhatsApp beta sürecine kaydolup ardından uygulamanızı Play Store üzerinden güncellemeniz gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here