Ana sayfa Haber YouTube”un yeni “Akıl Masası” çalışanları, uygunsuz videoları viral olmadan tespit edecek

YouTube”un yeni “Akıl Masası” çalışanları, uygunsuz videoları viral olmadan tespit edecek

0

Google’a bağlı video içerik sitesi YouTube, uzun süredir uygunsuz videoların viral hale gelmesi ve bölgesel problemler olduğunda yanlış bilgi vermesiyle gündemden düşmüyordu. Firma yetkilileri bu duruma karşı harekete geçti ve insanlardan oluşan bir birim kurarak bu tür videolar viral hale gelmeden önce engelleyerek tartışmaları engellemeyi hedefliyor.

Son zamanlarda reklam veren kitlesi tarafından da tepki alan YouTube, büyük firmaların reklamlarını ekstrem gruplar ve kişilerin videolarında gösterdiği için büyük bir maddi kayba uğramıştı. Firmalar, bu kişi ve gruplara destek verdiklerinin sanılmasından korkarak reklamlarını geri çekmişlerdi. YouTube, bahsettiğimiz yeni ekibin yanında yıl sonuna kadar 10bin yeni içerik moderatörünü de işe alarak bir yenilenmeye gidecek.

Reklam alarak videolarından para kazanmaya başlamak için gereken koşulları da genişleten YouTube, belirli görüntülenme ve abonelik sayılarını gerekli kılıyor. Bu koşullar, son 12 ay içerisinde videolarının en az 4000 saat boyunca görüntülenmiş olmasını ve en az 1000 takipçiye sahip olmalarını zorunlu kılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here