Ana sayfa Haber YouTube tarihinde ilk kez logosunu büyük oranda değiştirdi

YouTube tarihinde ilk kez logosunu büyük oranda değiştirdi

0

 

YouTube bugüne kadarki en büyük yenilemesini yapıyor. Firmanın simgesel logosu ilk kez “Tube” kelimesi kaldırılarak yerine oynatma butonunun konduğu bir yenilemeye tabi tutuldu. Güncellenmiş logo, beyaz görünümde kırmızı bir tüp ile kırmızı renk oynatma butonundan oluşan YouTube ikonunu takip eden siyah renk kelime belirteci içerisindeki YouTube yazısından oluşuyor. Logo aynı zamanda yeni tip bir yazı yüzü ve renk şeması kazanıyor.

Firmaya göre yeni logo, en küçük ekranları da içeren bir dizi cihazda daha iyi çalışacak daha esnek bir tasarıma sahip. Bu durum örneğin akıllı telefonlar gibi ekranın kısıtlı olduğu alanlarda görünmesi daha kolay olan parlak simgenin kısaltılmış logo olarak kullanımını sağlıyor.

Bir örnek olması açısından YouTube simgesinin nasıl görüneceğini aşağıdan daha iyi anlayabilirsiniz:

Yeni logo ve simge aynı zamanda firmanın gelecek aylarda düzenleyeceği YouTube”un 12 yıl ilk faaliyete başladığı günden bu yana geçirdiği evrimi öne çıkarmak adına açıklayacağı başka yeni özelliklerin de bir parçası olma özelliği taşıyorlar. YouTube artık sadece video destekleyen bir web sitesi değil. Bilakis müzik tutkunlarından TV hayranlarına ve oyunculara kadar birden fazla platformda çalışan farklı uygulamalardan oluşan bir takım.

YouTube”un ürün Yöneticisi Neal Mohan “… Masa üstü ve mobil deneyimlerimize yeni bir işlevsellik düzeyi ve daha uyumlu bir görüntü kazandıracağız” dedi.

Uygulama aynı zamanda başlığın beyaz renge dönüştürüldüğü daha net bir tasarım ve aşağıya kaydırılan gezinti sekmelerini de içeren bir çok yeni özellik kazanıyor. Bu da sekmelerin parmaklarınızla daha kolay ulaşılabilir olmasını sağlıyor.

YouTube, el kol hareketlerini kullanan özellik de dahil olmak üzere farklı çalma kontrollerini de uygulamaya koyacak. Gelecekte tek bir parmak dokunuşuyla videolar arasında geçiş yapabilecek, sola çekerek önceki videoya, sağa çekerek sıradaki videoya erişebileceksiniz.

Mobil uygulama ile şu anda masa üstü versiyonunda olduğu gibi video oynatımlarını da hızlandırıp, yavaşlatabileceksiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here