Ana sayfa Haber Youtube İçerik Oluşturucuları Artık Daha Kolay Ödeme Alacak

Youtube İçerik Oluşturucuları Artık Daha Kolay Ödeme Alacak

0

Nintendo; YouTube içerik oluşturucularının, çarşamba akşamı duyurduğu yeni bir kurallar kümesiyle oyun ve canlı yayın içeriğinden nasıl para kazanabileceğine dair ağır kısıtlamalarını kaldırdığını duyurdu.

İçeriğinden para kazanmak isteyen YouTube içerik oluşturucuları, artık Nintendo’nun tartışmalı belirli ortak programına katılmak zorunda değil.

Nintendo Yönergesinde Değişen Maddeler Oldu Mu ?

Elbette meydana gelen değişiklikler yalnızca yukarıdakilerden ibaret değil.

Nintendo’nun yeni yönergeleri;“mevcut bir Nintendo videosu, kendi yaratıcı girdiniz olmadan oynatma sahneleri veya başka birinin yarattığı içeriklerin bir kopyasını” yüklemenin yasaklandığını ve kaldırılacağını belirtiyor.
Şirket; oyun görüntülerini kullanmak isteyen YouTube içerik oluşturucularını rahatlatmaya karar vermesi, oyun topluluğunun birçoğu gibi uzun bir zafer olarak görülebilir.

Videogamedunkey ve ProtoMario da dahil olmak üzere YouTube’daki sayısız oyun uzmanı, Nintendo’nun para kazanma gereksinimleriyle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdiler. Nintendo’nun yeni yönergeleri, Twitch Partner programındakilerin de artık akışlarında reklam geliri kazandırabilecekleri Twitch’e de uzanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here