Ana sayfa Haber YouTube Geleneksel Reklam Sistemine Dönüyor

YouTube Geleneksel Reklam Sistemine Dönüyor

0

YouTube; orijinal serilerin ve filmlerin prestij dizisini tüm kullanıcılar için ücretsiz sunarak, daha fazla görüntüleyenin getirilmesi amacıyla geleneksel reklam destekli sistemine dönüyor.

Youtube Orjinal Dizilerde Ne Tür Değişiklik Yapacak ?

The Hollywood Reporter’a göre şirket; 2020 yılına kadar reklam destekli programlarını geri çekerek, orijinal dizi ve film sayısını sınırlıyor.

Bazı Hollywood yıldız yetenekleriyle birlikte verilen siparişler, YouTube Premium’a kaydolup katılmadıklarına bakılmaksızın tüm YouTube kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak. Geçmişte, pilot bölümleri izlemek serbestti, ancak kullanıcıların tüm diziyi izlemek için aylık 12 dolarlık bir ücret ödemeleri gerekiyordu.

Bu özgün yaklaşım, şirketin ümit ettiği şekilde çalışmadı. YouTube, YouTube Premium (eski YouTube Red) abonelerinin tam sayısını yayınlamamasına rağmen, şirketin 2016 yılında sadece 1,5 milyon aboneye kayıtlı olduğu bildirildi.

YouTube’un baş işletme sorumlusu Robert Kyncl; Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada, şirketin desteklenen projelerinin reklam destekli ağlar aracılığıyla ücretsiz olarak sunulduğunu deneyerek öğrendiğini söyledi. YouTube ekibinin ilk başta yapmak istediğinden farklı bir yaklaşım izlemesi kısa sürecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here