Ana sayfa Mobil YouTube Android için yeni kullanıcı arayüzünü kullanıma sundu!

YouTube Android için yeni kullanıcı arayüzünü kullanıma sundu!

0

YouTube“un uzun süredir test aşamasında tuttuğu yeni kullanıcı arayüzünü yayınladığı güncelleme bugün itibariyle kullanıcılar için aktif duruma getirildi.

YouTube”un yeni güncellemesi ile kullanıcılarıyla tanıştırdığı yeni arayüzünde yaptığı değişikliklere hep birlikte göz atalım!

Dünya”nın en çok kullanılan video paylaşım platformu olan YouTube”un Eylül 2016″da duyurduğu Android uygulaması için hazırlanan yeni kullanıcı arayüzü ile ilgili test aşaması sona erdi.

Sekiz ay süren test süresinde YouTube kullanıcı arayüzünde onlarca değişikliğe gidildi. Yeni arayüzün kullanıma sunulduğu merakla beklenen güncelleme bugün itibariyle Google Play Store“da aktif hale getirildi.

 

YouTube Android için yeni kullanıcı arayüzünü kullanıma sundu

Youtube uygulamasının Android için yenilenen arayüzündeki yeniliklere göz atacak olursak;

YouTube”un yeni kullanıcı arayüzünde dikkat çeken ilk değişiklik; video izleme sekmesi dışındaki tüm sekmelerde görünür olan yeni gezinme çubuğu.

Yeni gezinme alanında Ana Sayfa, Trendler, Abonelikler ve Kitaplık olmak üzere dört farklı sekme bulunuyor. Yeni gezinme alanı sayesinde YouTube uygulamasının kullanımı çok daha kolay bir hale getirilmiş. Bu özellik sekmeler arasında geçiş yapıldığında bıraktığınız sekmeden devam edebilmenizi sağlıyor.

Yeni kullanıcı arayüzündeki bir diğer değişiklik ise kullanıcı hesabı ve kitaplık bölümlerinin farklı alanlara taşınması. Uygulamanın üst kısmındaki profil fotoğrafınıza tıklayarak Hesap ve Ayarlar sekmelerine ulaşabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here