YouTube amiral gemisi modellerde cam gibi görünecek

YouTube ilk HDR güncellemesini Galaxy S8 ve Note 8 için yaptı.

Bulunduğumuz devirde akıllı telefonlar, bilgisayarların yerini alır oldular. Video izlemeden tutun da, bir çok işimizi artık cep telefonlarımız üzerinden yapıyoruz. Kaldı ki son çıkan amiral gemisi modeller de ekran kaliteleriyle parmak ısırtıyorlar. Öyle ki birkaç yıl öncesinin televizyonlarını cebimize sokmayı başardılar. Tabii bu konuda en başarılı olan marka, Samsung. S8’in ekranı, yılın en iyi ekranı ödülünü almıştı Nisan ayında.

İşte bu değişime ayak uydurmaya çalışan YouTube’ da daha kaliteli görüntüleri izletmek için, yüksek ihtimalle S8 ve Note 8’in yakaladığı satış grafiklerinden dolayı HDR versiyonunu ilk olarak bu telefonlara gönderecek.

1080P çözünürlükte ve 60 FPS videoların mobil ortamda görüntülenmesini sağlayan söz konusu güncelleme ilk kez Reddit ve SamMobile editörlerince ortaya çıkarılmış. Bunun yanında geçtiğimiz gece itibariyle de sessizce dağıtılmaya başlandığı yönünde söylentiler de var.

YouTube’un söz konusu HDR desteğini LG G6, Sony Xperia XZ Premium gibi diğer öncü modellere de yakında sunacağı düşünülüyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam