Ana sayfa Haber Yok artık! Bir Google Pixel 2 XL ekran sorunu daha ortaya çıktı!

Yok artık! Bir Google Pixel 2 XL ekran sorunu daha ortaya çıktı!

0

Google Pixel 2 XL ana ekran - Görsel: Android Police

Gün geçmiyor ki Google’ın akıllı telefonlarından Pixel 2 XL’in ekranında bir sorun olduğunun haberini yapmayalım. LG üretimi akıllı telefon, sahip olduğu onca problem yetmezmiş gibi şimdi bir de dokunmatik panelinin kenarlarına yapılan dokunuşları algılamıyor. Problem kullanıcıların hepsinde ortaya çıkmış değil ancak Google’a göre yazılımsal düzeltme bir güncellemeyle yolda.

Bir hafta önce Pixel kullanıcı topluluğu forumunda paylaşılan ifadeye göre, cihaz bildiğiniz üzere sahip olduğu kıvrımlı kenarlarda sürükleme yapıldığında herhangi bir problem yaşamazken bu bölgelerdeki dokunmaları her zaman algılamıyor. Problemi yaşayan kullanıcı, Display Tester adındaki ekran testleri içeren uygulamayı cihaza kurup denerken bir video kaydedip bunu da toplulukla paylaştı.

Aynı toplulukta bir başka kullanıcı da yine bir videoda oyun oynarken ekranın dokunmatik ekranında bazı bölgelerdeki tepkisizliği açıkça ortaya çıkarıyor.

Bu gönderileri neyseki dikkate alan Google’dan topluluk yöneticisi Orrin, cevap vererek sonraki OTA güncellemelerinde problemin çözüleceğini belirtiyor. Kullanıcıların uzun bekleyişin ardından sahip oldukları akıllı telefonları, Pixel 2 XL, Android dünyasının en iyisi olması gerekirken şu aralar sürekli olarak problemlerle uğraşmaktan kullanıcıları tatmin etmeye zaman bulamıyor. Bunun dışında, bildiğiniz üzere Pixel 2 ve Pixel 2 XL olmak üzere iki farklı modelden oluşan Pixel 2 ailesinde küçük olan modelde hiçbir sorun görülmezken büyük modelde tüm sorunlar ortaya çıkıyor. Unutmadan, küçük modeli HTC, büyük modeli ise LG’nin üretmesi ise oldukça dikkat çekici.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here