Ana sayfa İnternet Yılbaşına yaklaşırken internette en çok ne arıyoruz?

Yılbaşına yaklaşırken internette en çok ne arıyoruz?

0

Yeniyıl yaklaşırken Yandex, internette en çok aranma sayısında artış olanları açıkladı. özellikle, popüler bir hediye kategorisi olan elektronik eşyalar ve gitmek istediğimiz tatil yerleri konusundaki aramalar göz önüne alındığında kayda değer artışlar olduğunu gören Yandex, son bir ayda aranma sayısında en çok artış olanları açıkladı.
 

yeni yıl hediye

 

Yandex“in verilerine göre, hediyeler konusunda en çok aranan kategori cep telefonları; en çok aranan modeller ise iPhone5s, General Mobile Discovery, Samsung Galaxy S3/S4 ve Nokia Lumia 520 ve 1020 olarak öne çıkıyor. Cep telefonlarını takiben en çok aranan kategori ise dijital fotoğraf makineleri, dizüstü ve tablet bilgisayarlar ve oyun konsolları gibi elektronik cihazların fiyatları.
 

Yılbaşı dolayısıyla en çok ilgi gösterilen tatil mekanları ise özellikle karın tadının çıkarılabileceği ve kış sporları yapmaya imkan sunan kayak tatili mekanları. Burada en öne çıkan arama kelimeleri; Uludağ otelleri, Abant otelleri ve Kartepe otelleriyken, en çok ilgi gören diğer tatil yerleri ise sırasıyla Kıbrıs, Oylat Kaplıcaları, Sapanca, Side, Ağva ve Kızılcahamam otelleri olarak karşımıza çıkıyor.
 

Yurtdışı tatilleri de her sene olduğu gibi ilgi çekerken, tur kategorisinden en çok gidilmek istenen yerler Kıbrıs, Dubai, Maldivler, Tayland, Yunan adaları, Prag ve İtalya“ya düzenlenen turlar; ‘görülmesi gereken yerler’ anahtar kelimesi ile yapılan aramalara göre ise İtalya, Fransa, Almanya ve Yunanistan ile Avrupa önde geliyor. Avrupa”dan sonra en çok merak edilen ülkeler ise sırasıyla Hindistan, Japonya ve ABD.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here