Ana sayfa Haber Yılbaşı tatilinde en çok satılan telefonların başında Google Pixel 2 geldi!

Yılbaşı tatilinde en çok satılan telefonların başında Google Pixel 2 geldi!

0

Yılbaşı tatilindeki haftasonunda ABD'deki akıllı telefon aktivasyonları.

Yılbaşı tatilinin başlamasıyla birlikte artan hediye alışverişleri, akıllı telefonlara da oldukça ciddi şekilde yansıdı. Yılbaşı tatilinde aktive edilen, yani ilk kez çalıştırılıp kullanılmaya başlayan cihazların arasında lider Google Pixel 2 oldu.

Son üç yılın yılbaşı tatili dönemi iPhone aktivasyonları

Google’ın akıllı telefonları, özellikle Pixel 2 XL, ortaya çıkan problemlerle oldukça anılsa da son karar vericiler olan kullanıcıla, cihazdan genel olarak memnun görünüyorlar. Bu memnuniyetin satışlara yansımasıyla birlikte yılbaşı döneminde aktivasyon sayısında en çok artış yaşayan cihaz Google Pixel 2 oldu. %38,41’lik artışıyla Pixel 2’yi abisi Pixel 2 XL %31,41 ile takip ediyor. Apple’ın iPhone X’i %28,72’lik bir artışla üçüncü sıraya yerleşirken arkasından iPhone 8 ikilisi geliyor. Apple modellerini Samsung Galaxy Note 8 ve S8 takip ediyor. 

Aktif olarak kullanılan iPhone modellerinin dağılımı

Localytics adlı araştırma şirketinin verilerine göre, geçen yılın tatil zamanına göre daha çok satılan iPhone modelleri, 2015 verilerin geçmeyi başaramadı. Bunun dışında, iPhone X artık aktif iPhone modellerinin %5,28’ini oluşturuyor. iPhone X hızla popülerlik kazanmasına rağmen hala en çok kullanılan iPhone ise 2016 yılının modeli iPhone 7.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here