Ana sayfa Mobil Yerli tablet e-Pad piyasada!

Yerli tablet e-Pad piyasada!

0

General Mobile, Türkiye’nin ilk yerel üretim tableti olan e-tab’i piyasaya sürdü

Cihazın tanıtım toplantısına katılan BTK Başkanı Tayfun Acarer, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın ‘Fiyatı biraz düşürsünler.’ talebi üzerine fiyatı 899 lira yerine 799 lira olarak açıkladıklarını söyledi.Yerli cep telefonu üreticisi General Mobile, üretimine başladığı ilk tablet bilgisayarı tanıttı. Şirketin Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, ülkeye katma değer sağlamak amacıyla yola çıktıklarını belirterek, “Cep telefonu üretim tecrübemizi burada kullandık. Her şey tasarımla başladı ve bugün ise bu ürünle karşınızdayız.” dedi.
 
e-tab

8,9 inç IPS panele sahip olan General Mobile e-tab Android 2.3.4 işletim sistemini kullanıyor. 1 GHz A8 işlemci bulunan tablette 512MB RAM ve toplam 32GB kapasite bulunuyor.550 gram ağırlıyla ve 10,8mm inceliğiyle de ürün gayet rahat taşınabiliyor.
 

General Mobile e-tab’in fiyatı önceden 899 TL olarak belirtliyordu. Ancak düzenlen toplantıda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın ricasıyla fiyatın 799 TL’ye indirildiği duyuruldu.
 

General Mobile e-tab’in tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here